Film

Już jutro premiera 12. sezonu „Grey’s Anatomy: Chirurdzy” na FOX

„Grey’s Anatomy: Chirurdzy” to obecnie jeden z najlepszych i najdłużej emitowanych seriali. Twórcy oraz występujący w serialu aktorzy zdobyli w sumie ponad 20 prestiżowych wyróżnień i ponad 100 nominacji do najważniejszych nagród takich jak Złote Globy, Emmy czy People’s Choice.

 

Serial opowiada o odpowiedzialnej, bardzo stresującej i wyczerpującej pracy lekarzy na oddziale chirurgii w jednym ze szpitali w Seattle. Chirurdzy codziennie ratują życie i zdrowie wielu ludzi. Ich praca nie zawsze ma pozytywny wpływ na ich prywatne losy i walkę
o osobiste szczęście.

 

Czy wiesz, że: 

•  Do twórców najnowszego sezonu „Grey’s Anatomy: Chirurdzy” dołącza Denzel Washington, tym razem nie przed, a za kamerą. Dwukrotny laureat Oscara zrealizuje jeden z odcinków serialu. Washington ma już na swoim koncie debiut reżyserski. W 2002 zrealizował film fabularny „Antwone Fisher”, a w 2007 „Klub dyskusyjny”. Tym razem zadebiutuje w roli reżysera produkcji telewizyjnej.

 

•  Tytuł każdego z odcinków serialu pochodzi od utworu muzycznego. Część z nich to tytuły piosenek The Beatles i R.E.M.

 

•  Aż dziesięć odcinków najnowszego sezonu wyreżyserują kobiety. Debbie Allen, producent wykonawczy serialu powiedziała: „W tym sezonie to ja jestem odpowiedzialna za dobór reżyserów. Wciąż szukam kobiet, które mogłyby poprowadzić nasz serial od strony reżyserskiej” i dodaje, że zwiększony będzie nacisk na zatrudnianie kobiet do produkcji serialu.

 

•  Serial „Grey’s Anatomy: Chirurdzy” znany jest z tego, że dużo uwagi poświęca się w nim kwestiom związanym z równouprawnieniem oraz losem kobiet w zawodzie lekarza.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca