Film

Koniec podglądania Netflixa w innych regionach

Serwis Netflix po niedawnym globalnym rozszerzeniu dostępności swojej usługi zaczął porządkować dostęp do swoich treści poprzez serwery proxy i VPN.
Katalogi Netfliksa różnią się między państwami, co nie do końca satysfakcjonuje użytkowników spragnionych np. najnowszych seriali z USA. Z tego powodu wielu z nich sięga (lub do dziś sięgało) po nieregulaminowe rozwiązania. W ten też sposób do niedawna korzystano z Netflixa w Polsce. Platforma postanowiła położyć takim praktykom kres. Wedle doniesień z Australii tamtejsi internauci, którzy korzystali z serwerów proxy i połączenia VPN, żeby oglądać filmy i seriale u nich niedostępne, właśnie stracili taką możliwość. Zamiast pożądanych treści, mogą przeczytać komunikat: "Wygląda na to, że korzystasz z unblockera albo proxy. Prosimy, żebyś te usługi wyłączył i zalogował się ponownie".

Szef serwisu uFlix Peter Dujan twierdzi, że na tę chwilę Netflix "tylko" testuje możliwości blokowania takiego nieregulaminowego dostępu i nie ma tu mowy o masowości. Niedawno jednak szefostwo giganta zapowiedziało, że ma takie plany. Jednocześnie platforma podkreślała, że będzie pracować nad tym, by jej treści wszędzie były takie same.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 stycznia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca