Film

„Córka” z Budzisz-Krzyżanowską nagrodzona we Francji

Krótkometrażowa fabuła Tomasza Wolskiego „Córka” zdobyła Grand Jury Prize w kategorii European Short Films oraz nagrodę publiczności na Premiers Plans Film Festival we Francji. Ta jedyna polska produkcja w konkursie miała tam swoją premierę. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

 

Reżyser filmu Tomasz Wolski zdobył Grand Jury Prize w kategorii European Short Films, zdobywając nagrodę w wysokości 1 500 Euro. „Córka” również wyjechała z festiwalu z Nagrodą Publiczności w tej samej kategorii otrzymując kolejne 1 500 Euro.

 

"Córka" to opowieść o matce i córce, które od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Muszą wspólnie spędzić kilka nocnych godzin, z powodu zaginięcia córki młodszej z nich. Ruszają na wspólne poszukiwania, które stają się okazją do wyjaśnienia drażliwych spraw z przeszłości.

 

Autorem zdjęć do filmu jest Patryk Jordanowicz, a role główne zagrały Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Katarzyna Krzanowska. Film powstał w koprodukcji z Kijora Film, która była także producentem wykonawczym. Dotychczas "Córka" pokazywana była podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, 34. Festiwalu Młodzi i Film oraz 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie otrzymała wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowym.

 

28. edycja festiwalu Premiers Plans trwała w dniach 22-31 stycznia. Podczas ubiegłorocznej edycji nagrodę Grand Jury Prize otrzymał „Mleczny brat” Vahrama Mkhitaryana – wspólna produkcja Studia Munka-SFP i Wajda School.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca