Film

Rekordowy powrót "Z archiwum X"

Pierwszy odcinek nowego "Z archiwum X" w samych tylko Stanach Zjednoczonych przyciągnął ponad 21 milionów widzów.
Już pierwsze dane, którymi dysponowała realizująca serial stacja Fox, wyglądały bardzo optymistycznie. Mówiło się o oglądalności na poziomie 16 milionów widzów. Teraz firma podsumowała wyniki z emisji telewizyjnej, oglądalności na Video on Demand, z nagrywarek cyfrowych oraz prezentacji w serwisie Hulu.

W samej telewizji pierwszy odcinek serialu Chrisa Cartera obejrzało 16,2 miliona widzów. 2,1 miliona odbiorców obejrzało serial w serwisie Video on Demand, a kolejne 2 miliony z nagrywarek DVR. Do tego dochodzą jeszcze wyniki z serwisu Hulu, gdzie również serial udostępniono - w ciągu trzech dni od premiery po produkcję sięgnięto 1,1 miliona razy. Innymi słowy całościowy wynik oglądalności pierwszego odcina "Z archiwum X" z trzech pierwszych dni od jego premiery wyniósł w USA 21,4 miliona widzów.

W Polsce produkcja zadebiutowała dzień po premierze amerykańskiej i również przyciągnęła rekordową dla kanału Fox widownię. Dokładne statystyki u nas wyglądają następująco: premiera pierwszego odcinka przyciągnęła 74 tysięcy widzów, dając stacji udział w tym czasie na poziomie 1,04 procenta. Dzięki temu kanał poprawił wynik pasma wieczornego o 580 procent w stosunku do 6 poprzednich tygodni.

Serial "Z archiwum X" został wprowadzony jednocześnie na ponad 60 rynkach obsługiwanych przez Fox International Channels w dniach 25 i 26 stycznia. Korporacja prowadzi strategię, zakładającą emitowanie seriali na wielu rynkach bezpośrednio po premierach amerykańskich.

Przypomnijmy, że do "Z archiwum X" powróciły gwiazdy cyklu sprzed lat - w tym David Duchovny i Gillian Anderson. Realizacją kieruje Chris Carter, pomysłodawca serialu.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca