Film

Michael Pitt, Imogen Poots, Willem Dafoe i Isabelle Huppert ze złodziejem sztuki

Michael Pitt, Imogen Poots, Willem Dafoe i Isabelle Huppert wystąpią w filmie "The Sleeping Shepherd".

Projekt oparty będzie na prawdziwych wydarzeniach i przybliży sylwetkę jednego z najsłynniejszych złodziei dzieł sztuki, Stéphane'a Breitwiesera. W trakcie swej kariery przypadającej na lata 1995-2001, oszust przyznał się do kradzieży 239 eksponatów ze 172 europejskich muzeów i galerii.

Michael Pitt wcieli się w Aleksa, niezbyt utalentowanego malarza, który postanawia, że zacznie kraść wielką sztukę, zamiast próbować ją stworzyć. W trakcie swej podróży po Europie, spotyka znudzoną dziedziczkę fortuny (Imogen Poots), która z entuzjazmem odnosi się do potencjalnych kradzieży dzieł sztuki. Razem dokonują wielu napadów, jednak Alex zostaje ostatecznie ujęty. Aby ratować syna, matka głównego bohatera (Isabelle Huppert), znacznie korzystająca z pieniędzy nieuczciwie zdobytych przez Aleksa, niszczy drogocenny obraz. Ostatecznie wraz z synem trafia do więzienia. Tam Alex maluje, i o ironio, jego dzieła znajdują kupców. W obsadzie znalazł się również Willem Dafoe.

Za kamerą stanie Frank Hudec, który jest również autorem scenariusza. Produkcji podjął się Mike S. Ryan.

Pitt ostatnio zagrał w thrillerze "Criminal", a Poots w "Green Room" i "Frank and Lola". Najnowszym filmem w dorobku Huppert jest "L'avenir", a Dafoe pojawił się w produkcji "My Hindu Friend".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca