Film

11. Festiwal Filmów Niezależnych kiloff zaprasza!

kiloff: naprawdę

 

Kolejne wydarzenie poprzedzające festiwal już za nami! Bardzo nas cieszy zainteresowanie mieszkańców Śląska tematyką permakultury. W tym roku kiloff zmierzy się jeszcze z wieloma innymi zagadnieniami społecznymi. Ponoć do trzech razy sztuka, więc ogłaszamy trzeci Before kiloffa! Tym razem planujemy coś bardziej praktycznego, a mianowicie warsztaty. Na razie tylko tyle możemy zdradzić, data, miejsce i tematyka zostaną ogłoszone wkrótce, dlatego warto nas śledzić w social media. Jedno jest pewne – będzie to wydarzenie darmowe jak wszystko pod marką kiloff.

Pragniemy także zdradzić coś na temat naszych czerwcowych wydarzeń! Jednym z nich będzie Narodowe Czytanie Komiksu. Komiks to medium niedoceniane zarówno przez znawców sztuki wizualnej, jak i przez czytelników literatury nieobrazkowej. Poprzez przygotowaną przez nas akcję chcemy odświeżyć oraz odczarować pokutujący wśród wielu stereotyp komiksu jako formy niedojrzałej, gorszej czy skierowanej jedynie do młodszych odbiorców. Pragniemy pozwolić odbiorcom jeszcze nie do końca przekonanym do tej formy oraz tym całkowicie pochłoniętym komiksami, aby wspólnie uczestniczyli w czytaniu polskiej powieści graficznej, którą my, jako organizatorzy, okrasimy dodatkowymi efektami. Przewrotnie, lecz wciąż aktualnie – rozpoczniemy tradycję wspólnego czytania komiksów od „566 kadrów” Dennisa Wojdy – czyli kronikę rodzinną z wojną, jazzem i emigracją w tle. Będzie słodko-gorzko, zupełnie jak w życiu. Więcej informacji wkrótce!

Powrócą także warsztaty - w tym roku na pewno zaprosimy Was do nauki udźwiękowienia filmu.

Cały czas trwa nabór filmów do Konkursu kiloff w ramach 12. edycji Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff. Zgłaszanie filmu jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę www.kiloff.art.pl zapoznać się z regulaminem i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Film może zgłosić każdy (niezależnie od tego czy jest studentem/absolwentem szkoły filmowej) w wieku od 18 do 35 lat. Forma, technika i gatunek filmów są dowolne – nie mogą one jednak przekroczyć 30 minut i nie mogą być filmami zaliczeniowymi ze szkół filmowych.

 

Nabór trwa do 06.05.2016. Lista filmów, które zostały zakwalifikowane do Konkursu głównego zostanie ogłoszona na stronie Festiwalu do  20.05 2016 roku.

12. edycja odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Katowicach.

Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

 

Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku, Instagramie (ffnkiloff) i Snapchacie (kiloff2016). Regulamin konkursu oraz dokumenty wymagane do zgłaszania filmów dostępne na stronie www.kiloff.art.pl.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: festiwal.kiloff@gmail.com

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca