Film

Filmowcy świętowali 10 urodziny programu „30 Minut”!

8 kwietnia w Narodowym Instytucie Audiowizualnym filmowcy świętowali 10. urodziny programu „30 Minut” realizowanego w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W imprezie oprócz młodych twórców wzięli udział także założyciele programu – Jacek Bromski, Wojciech Marczewski oraz Jerzy Kapuściński

 

Spotkanie rozpoczęło się od koncertu Łukasza Korybalskiego z zespołem, którzy wykonali muzykę z filmu „Całe mnóstwo miłości” Bartka Kaczmarka zrealizowanego w ramach programu „30 Minut”. Korybalski otrzymał za nią wyróżnienie podczas 33. Festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie.

 

Główną częścią wieczoru było spotkanie z Jackiem Bromskim, Wojciechem Marczewskim, Jerzym Kapuścińskim, Ewą Jastrzębską oraz Dariuszem Gajewskim, które poprowadził Max Cegielski. Wstępem do rozmowy był kilkunastominutowy film o programie „30 Minut”, w którym reżyserzy debiutujący w Studiu Munka-SFP wspominali pracę na planie oraz mówili o tym, co dał im program i czego się nauczyli.

 

W trakcie wieczoru ogłoszono plany na przyszłość związane z programem „30 Minut”. Dariusz Gajewski, który od 2008 roku pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego Studia Munka poinformował o zakończeniu swojej współpracy ze Studiem. Stanowisko to od lipca obejmie Jerzy Kapuściński – producent filmowy, który na swoim koncie ma produkcję wiele filmów reżyserów młodego pokolenia, m.in. „Rewers” Borysa Lankosza, „Salę samobójców” Jana Komasy, „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida. Kapuściński jest także współtwórcą programu „30 Minut”.

 

Na urodzinach Studia Munka pojawili się przedstawiciele całego środowiska filmowego. W spotkaniu wzięli udział twórcy, którzy zrealizowali swoje filmy w programie „30 Minut” Studia Munka-SFP, m.in.: Kuba Czekaj, Marcin Bortkiewicz, Barbara Białowąs, Katarzyna Jungowska.  Urodziny programu „30 Minut” świętowali także m.in. Mat Kirkby (laureat Oscara2015 za najlepszy krótkometrażowych film fabularny), Michał Kwieciński, Irena Strzałkowska, Paweł Strojek, Janusz Chodnikiewicz, Andrzej Serdiukow, Włodzimierz Niderhaus, Agnieszka Glińska, Michał Merczyński.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca