Film

Festiwal kiloff ogłasza nazwisko pierwszego jurora i ostatni before

Zdradzamy nazwisko naszego pierwszego tegorocznego jurora!

Kaja Klimek - miłośniczka filmu, przygotowuje pracę doktorską na Uniwersytecie Jagiellońskim, pisała dla Filmu, Dwutygodnika, Filmwebu czy HIRO. Współprowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP, tworzy także swój kanał w serwisie YouTube o tematyce filmowej.

 

Chcemy zaprosić wszystkich chętnych na trzeci i zarazem ostatni before. Tym razem zaproponujemy warsztaty, które będą dotyczyły pisania scenariusza filmowego.

 

before kiloff x zniszcz Katowice

Już 28.04, start o 17:00 w Drzwiach Zwanych Koniem. Wstęp 2zł.

 

Warsztaty rozpocznie bogato ilustrowany materiałami filmowymi wykład próbujący rozgryźć sekret masowej demolki w kinie widowiskowym. Uczestnicy warsztatu przeżyją sprint po historii kina wysokobudżetowego, widowisk science-fiction i obecności Niszczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem potworów, robotów i superbohaterów. Wspólnie rozłożymy na czynniki pierwsze mechanizmy blockbusterów XXI-wieku - od licencji po kino domowe.

 

Druga część warsztatów poświęcona będzie samodzielnemu tworzeniu scenariusza filmowego. Wspólnie będziemy konsultować pomysły, decydując, które miejsca Katowic są warte zniszczenia (i w jaki sposób!). Będziemy błądzić palcem po mapach i dokonywać literackiej destrukcji w formie scenariuszowej. Każdy z uczestników ma docelowo stworzyć jedną filmową scenę katowickich Transformersów.

 

Przypominamy, że nabór trwa już tylko mniej niż miesiąc! Zgłoszenie filmu odbywa się poprzez wypełnienie formularza na stronie www.kiloff.art.pl, koniecznie należy zapoznać się z regulaminemFilm może zgłosić każdy (niezależnie od tego czy jest studentem/absolwentem szkoły filmowej) w wieku od 18 do 35 lat. Forma, technika i gatunek filmów są dowolne – nie mogą one jednak przekroczyć 30 minut i nie mogą być filmami zaliczeniowymi ze szkół filmowych.

 

Nabór trwa do 06.05.2016. Lista filmów, które zostały zakwalifikowane do Konkursu głównego zostanie ogłoszona na stronie Festiwalu do 20.05 2016 roku.

 

12. edycja odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Katowicach.

Organizatorem Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff jest Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca