Film

Control The Weather oraz Zimowa na Soundrive Festival

Control The Weather oraz Zimowa zasilają skład tegorocznej edycji Soundrive Festival w Gdańsku. Koncerty odbędą się pierwszego dnia festiwalu (1 września) na Soundrive Stage w klubie B90.
Control The Weather to trzech warszawskich muzyków, którzy trochę dla żartu, trochę z przekory, kategoryzują swoją twórczość jako vegan disco. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną. Trudno jest jednak precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność. Jedno jest pewne, że przez cały czas śmiało eksperymentują.

Starają się przełożyć emocje na obraz i dźwięk, jednocześnie znajdując kompromis pomiędzy tym, co delikatne i przyjemne, a tym co ambitne i nieoczywiste. Udało się tego dokonać na dwóch świetnie przyjętych EP-kach. Rozpoczęli także współpracę z reżyserem Piotrem Stasikiem (twórcą filmów "Koniec lata", "Dziennik z podróży"), w efekcie której powstał audiowizualny cykl składający się z czterech teledysków.

Wiosną 2015 roku wydali swój debiutancki longplay "Kynodontas". Intrygujący tytuł, który po grecku oznacza "psi kieł", nie jest przypadkowy. Zysk ze sprzedaży płyty trafia do Stowarzyszenia Otwarte Klatki walczącego o prawa zwierząt hodowlanych.

Rok 2015 zespół Control The Waeather zamknął z tytułem "Polski Artysta Roku" według Portalu Tak Dużo Genialnej Muzyki. Rok 2016 zespół rozpoczął koncertem u boku Charliego Winstona w warszawskiej Proximie oraz znakomitym występem podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych. W kwietnia zespół wystąpił także podczas Enea Spring Break w Poznaniu. Control The Weather zyskali mnóstwo pozytywnych reakcji oraz opinii po koncercie.

Zimowa to Śląski zespół, który dzięki wsparciu fanów w maju 2015 wydał pierwszy album, przez Piotra Stelmacha z Radiowej Trójki okrzyknięty jednym z najciekawszych debiutów 2015 roku. Projekt tworzą: wokalistka Aneta Maciaszczyk, instrumentalista Michał Mentel oraz towarzyszący im podczas koncertów muzycy. Zimowa umiejętnie łączy inspiracje noise-popem oraz alternatywą lat 80. i 90. z najnowszymi brzmieniami tworząc dzięki temu intensywne, pochłaniające piosenki.

6 maja 2015 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album zespołu Zimowa "Cover The Fall", na którym znajdziemy jedenaście utworów. Połączenie przybrudzonych gitar i melancholijnej elektroniki z nienachalnym i zmysłowym wokalem. Za finalne brzmienie odpowiada Marcin Cichy z zespołu Skalpel. Natomiast wideoklip do singla "22" zrealizował Michał Braum (do sprawdzenia tutaj https://youtu.be/BL2eh2r4NaM). Drugi singel "You Came Here" doczekał się remiksu, który zrealizował Kuba Karaś z The Dumplings (sprawdź pod tym adresem https://youtu.be/rpev7uox-yw).

26 lutego 2016 ukazała się EP-ka "You Came Here", która zawiera utwór "You Came Here" w specjalnej instrumentalnej odsłonie zaprezentowanej przez Zimową we wrześniu 2015 roku podczas Narodowego Czytania w Warszawie, remiks Kuby Karasia z duetu The Dumplings oraz pierwszy w historii zespołu utwór w języku polskim "Oblizuję się".

Zimowa ma na swoim koncie wiele pozytywnie przyjętych koncertów (m. in. z duetem Smolik / Kev Fox, Rebeką, brytyjskim projektem Ivy & Gold, xxanaxx czy Jógą) oraz występy na festiwalach: Spring Break w Poznaniu, Cztery Pory Roku w Katowicach, AlterFest w Mysłowicach, PKO OFF Camera w Krakowie, MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Henschke Festival w Warszawie, SpaceFest w Gdańsku. W 2015 roku zespół zagrał także koncert ze studia im. Agnieszki Osieckiej, który transmitowany był na żywo na antenie Trójki - Programu 3 Polskiego Radia oraz na zaproszenie Prezydenta RP zaprezentował się podczas Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim.

Impreza odbędzie się w dniach 1-3 września: Oto skład Soundrive Fest 2016:
Main stage:
Júníus Meyvant, Liss, Honne, Formation, Pixx, Petite Noir, Hinds, Fat White Family, Sunflower Bean, LA Priest, Yak

Songwriters Stage W4:
Daniel Spaleniak, Henry David's Gun, Moriah Woods, Phillip Bracken, Rosalie Chatwin, Teddy Jr.

Soundrive Stage:
Calm The Fire, Lass, Oly., Neal Cassady & The Fabulous Ensemble, Erith, Lor

Karnety w cenie 100 zł oraz bilety jednodniowe w cenie 50 zł dostępne są na tej stronie.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca