Film

Już za Tobą tęsknię (Miss You Already)

Czy można stworzyć pozytywny i zabawny film o śmiertelnej chorobieb Okazuje się, że tak.

Jess (Drew Barrymore) i Milly (Toni Collette) znają się od dzieciństwa. Zawsze wszystko robiły razem. I choć przez dorosłe życie idą w innym tempie, pozostają ze sobą blisko. Jess bez skutku próbuje zajść w ciążę, a Milly dowiaduje się, że ma nieuleczalnego raka.

Z góry wiadomo, jaki to film, jak się skończy i jaki przekaz sobą niesie. Mimo wszystko ogląda się go chętnie i z przeczuciem, że będzie dobrze. I tak właśnie jest. Nie unikamy dramatu, tragedii, wielkiego smutku. Nie powstrzymamy łez, a jednak zawsze jest to spuentowane pozytywnym akcentem. Oczywiście, w dużej mierze pomaga w tym brytyjski humor i pewna niepoprawność w podchodzeniu do trudnych tematów, a także odwaga bohaterek i ich swoista krnąbrność. Twórcom nie udaje się uniknąć uproszczeń i przejaskrawień.

 

Choć Milly i Jess są naturalne, łatwo uwierzyć w ich przyjaźń i relację, jaką przez lata zbudowały, nie brakuje naiwnych i tendencyjnych scen. Ta historia nie ma słodko-gorzkiego posmaku, lecz raczej przypomina lukrowanie zakalca. Mimo, iż film próbuje sprawiać wrażenie życiowego, często ma wyraźne kinowe (czytaj: nieprawdopodobne) zabarwienie. Nie przeszkadza to jednak w odbiorze, a wręcz przeciwnie. Chcemy bowiem, by ta opowieść dawała otuchy i pocieszała. By nauczyła nas nieco optymizmu.

"Już za Tobą tęsknię" to wyidealizowany obraz choroby i śmierci. Wzruszająca, ciepła opowieść o miłości, przyjaźni i znajdywaniu pozytywów w życiu.

 

 

Już za tobą tęsknię
reżyseria:    Catherine Hardwicke
scenariusz:    Morwenna Banks
gatunek:    Dramat/Komedia
produkcja:    Wielka Brytania
premiera:    13 maja 2016 (Polska) 12 września 2015 (świat)

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca