Film

Dory wciąż rządzi w Stanach Zjednoczonych

Animacja "Gdzie jest Dory?" utrzymała się na szczycie amerykańskiego box office'u.
Najwyższy debiut notowania to "Dzień Niepodległości: Odrodzenie" na 2. miejscu. W produkcji ludzie wykorzystują technologię kosmitów, by bronić planety. Mieli 20 lat, by się przygotować. Okazuje się jednak, że obcy są krok przed nami i przybywają na Ziemię, by znów zaatakować.

Do swych ról wrócili Jeff Goldblum, Bill Pullman, Judd Hirsch, Vivica A. Fox i Brent Spiner. Razem z nimi zagrali Liam Hemsworth, Jessie Usher, Maika Monroe, Sela Ward, Charlotte Gainsbourg, Joey King oraz William Fichtner. "Dzień niepodległości" z 1996 roku zarobił ponad 800 milionów dolarów. Nowy obraz, także w reżyserii Rolanda Emmericha, po pierwszym weekendzie w USA ma nieco ponad 40 milionów na koncie.

Drugą nowością jest thriller "183 metry strachu" z niespełna 17 milionami zarobku i 4. lokatą. Bohaterką jest Nancy (Blake Lively), która zostaje sama na niewielkiej skale na oceanie. Wokół niej krąży rekin. Choć kobieta jest niedaleko od brzegu, musi stoczyć walkę, także z samą sobą, by przeżyć. Za reżyserię odpowiada Jaume Collet-Serra. Scenariusz napisał Anthony Jaswinski.

Trzeci i ostatni debiut top 10 zestawienia to znajdujący się oczko niżej dramat "Free State of Jones". Wyreżyserowany przez Gary'ego Rossa obraz rozgrywa się w czasie wojny secesyjnej. Matthew McConaughey wciela się w Newtona Knighta z Missisipi, żołnierza, który stanął na czele Knight Company. Grupa składała się z dezerterów z armii Południa, którzy obrócili się przeciwko Konfederacji. Knight próbował utworzyć tzw. wolny stan Jones (The Free State Of Jones) w okolicach hrabstwa Jones w Missisipi. Uważany jest za przywódcę jednej z największych rebelii tamtych czasów i kontrowersyjną postać. Poślubił byłą niewolnicę swego dziadka. W obsadzie znaleźli się także Mahershala Ali, Keri Russell i Gugu Mbatha-Raw (jako żona Knighta). Dzieło zarobiło prawie 8 milionów dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Gdzie jest Dorye" - 73,2 miliona dolarów
2. "Dzień Niepodległości: Odrodzenie" - 41,6 miliona dolarów
3. "Central Intelligence" - 34,5 miliona dolarów
4. "183 metry strachu" - 16,7 miliona dolarów
5. "Free State of Jones" - 7,8 miliona dolarów
6. "Obecność 2" - 7,7 miliona dolarów
7. "Iluzja 2" - 5,7 miliona dolarów
8. "X-Men: Apocalypse" - 2,5 milionów dolarów
9. "Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia" - 2,4 miliona dolarów
10. "Alicja po drugiej stronie lustra" - 2,1 miliona dolarów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca