Film

Karlowe Wary: Jean Reno i Willem Dafoe z nagrodami

Jean Reno, Charlie Kaufman, Willem Dafoe znaleźli się wśród artystów, którzy otrzymają na festiwalu w Karlowych Warach honorowe nagrody.
Poza Jeanem Reno, Charliem Kaufmanem i Willemem Dafoe organizatorzy jednego z najważniejszych festiwali w naszym zakątku Europy postanowili wyróżnić również czeską aktorkę - urodzoną w roku 1931 Jirinę Bohdalovą.

- Jirina Bohdalova nie jest tylko człowiekiem, jest aniołem - mówi o aktorce Milos Forman. - Z 99,9% ludzi wcześniej czy później zawsze popada się w jakiś konflikt. Ale nie z Jiriną. Jest wyjątkowa. Wszyscy ją kochamy.

Aktorka odbierze specjalną statuetkę - Nagrodę Prezydenta - za całokształt twórczości.

Tym samym trofeum postanowiono uhonorować również scenarzystę i reżysera Charliego Kaufmana ("Anomalisa", "Być jak John Malkovich", "Adaptacja") oraz aktora Jeana Reno ("Leon zawodowiec", "Kod da Vinci").

Willem Dafoe odebrał już (w czasie gali otwarcia) najwyższe wyróżnienie festiwalu w Karlowych Warach - statuetkę Kryształowego Globu w uznaniu za wkład w światowe kino. W minionych latach nagrodę tę odebrali Richard Gere, Mel Gibson i John Travolta.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach potrwa do 9 lipca.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca