Film

Beat Bugs, czyli The Beatles w owadzim wydaniu w Netflix

Beat Bugs, czyli The Beatles w owadzim wydaniu – najnowszy serial animowany Netflix zainspirowany kultowymi piosenkami zespołu

 

Najmłodsi widzowie usłyszą piosenki w wykonaniu takich artystów, jak: Eddie Vedder, P!nk, Rod Stewart, Sia, The Shins, Of Monsters and Men, Chris Cornell, Regina Spektor, Jennifer Hudson, James Corden czy Birdy.

 

W Beat Bugs wykorzystano ponad 50 utworów z katalogu Sony/ATV Music „Northern Songs” w wykonaniu owadów, w które gościnnie wcielają się światowe gwiazdy muzyki. Pomysłodawcą animacji jest australijski reżyser i producent Josh Wakely.

 

W każdym odcinku będzie można zobaczyć pełne optymizmu, wypełnione muzyką historie, przedstawione za pomocą pięciu niedających się nie lubić owadzich bohaterów, którzy mają skłonność do pakowania się w tarapaty. Każdy z przyjaciół ma charakterystyczne dla siebie cechy i osobowość, a razem tworzą zgraną paczkę, dla której miejski ogród jest całym wszechświatem.

 

Wśród piosenek ilustrujących historie z odcinków usłyszeć można m.in.: Help!All You Need Is Love, Come Together, Penny Lane, Yellow SubmarineLucy In the Sky with DiamondsSgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band oraz Magical Mystery Tour.

Eddie Veder z zespołu Pearl Jam (wykonujący m.in. piosenkę Magical Mystery Tour) powiedział – Jestem niezwykle wdzięczny Joshowi, że mogę być częścią jego show – jest to niespotykane dotąd połączenie pięknej animacji ze świetnymi historiami i oczywiście z jednymi z najlepszych piosenek, jakie kiedykolwiek powstały.

 

Dzięki wyjątkowej animacji, ponadczasowej mocy kompozycji piątki z Liverpoolu i talentowi artystów, którzy wykonują te piosenki w Beat Bugs, produkcja ta łączy pokolenia dziadków, rodziców i dzieci, a w dodatku daje najmłodszym ważne, życiowe lekcje w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów – za pomocą piosenek Beatlesów. – Powiedział Andy Yeatman, Director of Original Kid’s Content w Netflix.

 

Dzień po premierze Beat Bugs, Republic Records udostępni ścieżkę dźwiękową z pierwszego sezonu przez Apple Music. Pierwsza część podzielonej na dwie ścieżki zawierać będzie 27 utworów. Od 4 listopada muzyka będzie dostępna również w innych sklepach i zostanie wydana kompilacja najlepszych piosenek z obu sezonów  

 

Trzynaście 22-minutowych odcinków zadebiutuje w Netflix 3 sierpnia 2016.

 

 

Potwierdzeni artyści w pierwszym sezonie:

 

Eddie Vedder - Magical Mystery Tour

James Bay - Hey Bulldog

The Shins - The Word

Chris Cornell - Drive My Car

James Corden - I’m a Loser

P!nk - Lucy in the Sky with Diamonds

Sia - Blackbird

Of Monsters and Men - Eleanor Rigby

Regina Spektor - And Your Bird Can Sing

 

Sezon 2:

 

Rod Stewart - Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band

Chris Cornell - Drive My Car

Regina Spektor - And Your Bird Can Sing

Jennifer Hudson - I’ll Follow The Sun

Of Monsters and Men - Eleanor Rigby

James Bay - Hey Bulldog

Tori Kelly - I’m Happy Just To Dance With You


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca