Film

Weronika Rosati w animacja o św. Maksymilianie Kolbe

Nie tylko w Polsce powstaje film o św. Maksymilianie Kolbe. Hollywoodzcy i meksykańscy twórcy przygotowali animację o franciszkaninie.
Produkcja nosi tytuł "Max&Me" i opowiada historię ojca Maksymiliana Kolbego z perspektywy młodego chłopca imieniem DJ, który spotka na swej drodze starszego mężczyznę. Za realizację projektu odpowiada meksykańska wytwórnia Dos Corazones Films, a pomysłodawcą jest jej szef Pablo José Barroso.

Autorem scenariusza jest Bruce Morris, znany z pracy przy disneyowskich hitach "Pocahontas" i "Hercules". Reżyserią kieruje Donovan Cook, także niegdyś związany ze studiem Walta Disneya.

Pod tym adresem można obejrzeć teaser animacji. Zapowiedź miała premierę podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Głosów postaciom użyczają David Henrie ("Jak poznałem waszą matkę"), Ashley Greene (saga "Zmierzch"), Neal McDonough ("Raport mniejszości", "Captain America: Pierwsze starcie"), Hector Elizondo ("Pretty Woman") i polska aktorka Weronika Rosati.

Przypomnijmy, że w Polsce powstaje obraz "Dwie korony" o św. Maksymilianie Kolbe. W roli głównej, zakonnika, który oddał życie za współwięźnia w Auschwitz, występuje Adam Woronowicz. Cezary Pazura gra brata Zeno, czyli Zenona Żebrowskiego, który wyruszył z Kolbem w misję do Japonii. Za reżyserię tego fabularyzowanego dokumentu odpowiada Michał Kondrat ("Jak pokonać szatana" i "Matteo"). Dzieło ma ukazywać także mało znane fakty z życia Rajmunda Kolbego, przyszłego świętego, ojca Maksymiliana. W obsadzie znajdą się także Artur Barciś, Marcin Kwaśny i Dominika Figurska.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca