Film

Zakończyły się zdjęcia filmu Pawła Borowskiego „Ja teraz kłamię”

Zakończyły się zdjęcia do drugiego pełnometrażowego film Pawła Borowskiego „Ja teraz kłamię”/ „I am Lying Now”

 

15 września zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Pawła Borowskiego „Ja teraz kłamię” produkowanego przez Opus Film i New Amsterdam Film Company.

 

„Ja teraz kłamię” to metafizyczny thriller, którego akcja rozgrywa się retro-futurystycznym świecie. Jego bohaterowie zostają wciągnięci w misterną, mroczną intrygę w której nic nie jest takim jakim się wydaje, a ciąg dramatycznych wydarzeń prowadzi do kompletnie zaskakującego finału.

 

 

W filmie zobaczymy m.in. Agatę Buzek, Maję Ostaszewską, Joannę Kulig, Paulinę Walendziak, Rafała Maćkowiaka, Jacka Poniedziałka, Roberta Więckiewicza, Janusza Chabiora, Mariana Dziędziela, Adama Woronowicza oraz Krzysztofa Czeczota.

 

 

Zdjęcia do filmu powstały w Polsce i Holandii. Ich autorem jest Arkadiusz Tomiak.

Paweł Borowski (autor nagrodzonego w Polsce i zagranicą filmu „Zero”) jest nie tylko reżyserem, ale i scenarzystą filmu.

Za scenografię do filmu odpowiadała debiutantka Daria Dwornik, kostiumy przygotowała Anna Imiela-Szcześniak, za montaż filmu odpowiada holenderska montażystka Mieneke Kramer.

 

Ze strony Opus Film producentem filmu jest Łukasz Dzięcioł. Kierownikiem produkcji jest Magdalena Malisz. New Amsterdam Film Company reprezentował Sander Verdonk i Philip Harthoorn.

 

Obraz Borowskiego został mi.in. dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Śląski Fundusz Filmowy, Dutch Film Fund.

 

Premiera filmu planowana jest na 2017 rok.

 

 

W załączniku przesyłamy Państwu zdjęcia z planu. Autorem ich jest Olaf Tryzna.

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca