Film

Swiatowa premiera "True Crimes"

 

Światowa premiera koprodukowanego przez Opus Film „True Crimes” /

Prawdziwe Zbrodnie” podczas 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego

 

 

Długo oczekiwany obraz greckiego reżysera Alexandrosa Avranasa „True Crimes” / „Prawdziwe Zbrodnie” z Jimem Carrey w roli głównej doczekał się światowej premiery.

 

Film, który jest amerykańsko – polską koprodukcją zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności podczas 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w sekcji - pokazy specjalne.

 

„True Crimes” to psychologiczny thriller. Scenariusz filmu napisany przez Jeremy'ego Brocka został luźno oparty na artykule Davida Granna, który ukazał się w 2008 roku w "The New Yorker".

 

W południowo-zachodnim krańcu Polski daleko od cywilizacji Odra ostro skręca, tworząc zatokę. Jej brzegi porośnięte są dzikimi trawami i osłonięte wysokimi sosnami i dębami. Jedynymi ludźmi, którzy się tam zapuszczają, są wędkarze – zatoczka roi się od okoni i szczupaków. Pewnego zimnego, grudniowego dnia w 2000 roku trzech przyjaciół łowiło tam ryby. Jeden z nich zauważył coś unoszącego się w wodzie przy brzegu. Najpierw myślał, że to jakaś kłoda, ale kiedy podszedł bliżej, zobaczył włosy…

 

W filmie zobaczymy takie nazwiska jak Jim Carrey, Marton Csokas, Charlotte Gainsbourg. Towarzyszyć im będą polscy aktorzy Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Zbigniew Zamachowski.

 

Zdjęcia do filmu w całości zostały zrealizowane w Krakowie i odbyły się przy dużym wsparciu i pomocy Kraków Film Commission. Ich autorem jest Michał Englert.

Scenografię do filmu przygotowali Wojciech Żogała i Francesca di Mottola.

Za montaż filmu odpowiadała Agnieszka Glińska.

 

Ze strony Opus Film producentem filmu jest Ewa Puszczyńska i Piotr Dzięcioł.

 

Warszawski Festiwal Filmowy rozpoczyna się 7 października i potrwa do 16 października.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca