Film

Kino na Granicy w Drodze - 27.10 - maraton kina czeskiego

KINO NA GRANICY W DRODZE

27 PAŹDZIERNIKA 2016

GODZ.18.00

Bilety 15 zł na pojedynczy seans 
Karnet na dwa filmy 25 zł do kupienia w kasie kina oraz na bilety24.pl

KINO MUZA, POZNAŃ

Przystanek Poznań: Kino na Granicy w Drodze, czyli czeskie filmy w kinie Muza.

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! W październiku Kino na Granicy przyjedzie do Ciebie! Stanie się tak za sprawą specjalnego wydarzenia filmowego zatytułowanego Kino na Granicy w Drodze. W programie przedpremierowa projekcja filmów „Ja, Olga Hepnarova”, „Opieka domowa” oraz mini wykład Jacka Dziduszko o nowym kinie czeskim.

W trakcie wydarzenia zapraszamy na degustacje morawskiego wina.

Głównym celem imprezy jest promocja, wspieranie i prezentacja najbardziej wartościowych zjawisk i tendencji w polskim i czeskim kinie. Dlatego też zabieramy w podróż ze sobą bardzo dobre filmy, które odniosły spory sukces od momentu premiery i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności 18. edycji Kina na Granicy. Poprzez wizytę w większych polskich i czeskich miastach chcemy także poszerzyć grono odbiorców Kina na Granicy i zaprosić ich do wizyty w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie – wyjaśniają organizatorzy Kina na Granicy w Drodze.

Wszystkie osoby, które zakupią karnet na oba filmy, otrzymają specjalne torby z motywem Kina na Granicy w Drodze, a wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną akredytacje na 19. edycję Kina na Granicy oraz filmy DVD.

Pierwszy seans będzie poprzedzony mini-wykładem Jacka Dziduszko o kinie czeskim.

PROGRAM:

18:00 | JA, OLGA HEPNAROVÁ - przedpremiera
reż. P. Kazda, T. Weinreb | Czechy 2016 | 105 min.

Historia,która wstrząsnęła Czechosłowacją w latach 70-tych, a obecnie jest niemal zupełnie zapomniana. Olga Hepnarová zasłynęła tym, że wjechała ciężarówką w pełen ludzi przystanek tramwajowy. W trakcie policyjnych przesłuchań utrzymywała, że swego czynu dokonała z premedytacją. Życie zbrodniarki ukazane zostało w sposób pozbawiony tabloidowej ekscytacji i psychologicznych uproszczeń. Niejednoznaczność filmu znakomicie potęguje kreacja Michaliny Olszańskiej.

20:30 | OPIEKA DOMOWA - przedpremiera
reż. S. Horák | Czechy 2015 | 92 min.

To ciepły dramat, historia pielęgniarki środowiskowej Vlasty, której niestraszni najbardziej marudni pacjenci. Nieoczekiwanie musi ona wejść w skórę swoich podopiecznych i stoczyć kolejną, jeszcze trudniejszą walkę z losem. Taki film mogli zrobić tylko Czesi. Przejmujący, trudny temat jest w nim podany z dystansem, gorycz przełamuje humor, a bezpretensjonalni bohaterowie wzbudzają sympatię mimo swoich wad. W rolach głównych Bolek Polívka i nagrodzona w Karlowych Warach Alena Mihulova.

Projekt współfinansowany
przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerami
projektu są miasta: Cieszyn i Czeski Cieszyn.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca