Film

Billy Ray pisze Don Kichota dla Disneya

Billy Ray zajmie się scenariuszem disneyowskiej wersji Don Kichota.
Informacje o projekcie pojawiły się po raz pierwszy w 2012 roku. Wówczas jako kandydat do roli głównej wymieniamy był Johnny Depp. Amerykański aktor nie ma jednak ostatnio najlepszej passy ani w kinie ani w życiu prywatnym.

Produkcją filmu dla wytwórni Disneya zajmą się Billy Ray i Gordon Gray. Produkcja oparta na klasycznej hiszpańskiej powieści ma być klimatem zbliżona do "Piratów z Karaibów".

Przypomnijmy ze od wielu lat swoją wersję Don Kichota próbuje zrealizować Terry Gilliam. W filmie "The Man Who Killed Don Quixote" główną rolę ma zagrać Adam Driver, który wcieli się w Toby'ego, młodego menadżera z branży reklamowej. Mężczyzna powraca do hiszpańskiej wioski, w której jako student zrobił film na podstawie dzieła Cervantesa. Michael Palin zagra prowincjusza wierzącego w to, że jest Don Kichotem. Olga Kurylenko zagra żonę szefa Toby'ego. Zdjęcia miały ruszyć jesienią ale zdaje się, że znowu zabrakło funduszy.

Terry Gilliam po raz pierwszy podjął się realizacji filmu w 2000 roku. Wkrótce po rozpoczęciu zdjęć produkcja została zawieszona w związku z licznymi katastrofami i chorobami, jakie nawiedziły ekipę filmową. Wydarzenia te sportretowane zostały w znanym również w Polsce dokumencie "Zagubiony w La Manchy" ("Lost in La Mancha") z 2002 roku - w reżyserii Keitha Fultona i Louisa Pepe. W 2008 roku Gilliam próbował wskrzesić projekt z udziałem Johnny'ego Deppa, jednak i wtedy plan spalił na panewce. Reżyser nie poddał się jednak i wkrótce ponownie oznajmił, że film powstanie, tym razem z Ewanem McGregorem i Robertem Duvallem w rolach głównych. Niedługo potem z przedsięwzięcia wycofał się McGregor, a kilka miesięcy później Duvall oznajmił, że on również nie zagra u Gilliama. W 2015 roku pojawiły się pogłoski o tym, że produkcją zajmie się Amazon. Don Kichotem miał zostać John Hurt, ale u aktora zdiagnozowano nowotwór.

Billy Ray ma na koncie scenariusze filmów "Igrzyska śmierci" czy "Kapitan Phillips".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca