Film

Nicole Kidman i Julianne Moore bez retuszu w kalendarzu Pirelli

Wiemy, już jakie zdjęcia zobaczymy w kalendarzu Pirelli na 2017 roku. Na fotografiach pojawiają wielkie aktorki jak Nicole Kidman i Julianne Moore.
Oczywiście nie jest to typowa sesja. Największe gwiazdy kina pokazane są w naturalny sposób - bez makijażu i użycia Photoshopa. Do zdjęć poza Kidman i Moore pozowały Jessica Chastain, Penelope Cruz, Rooney Mara, Helen Mirren, Lupita Nyong'o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright i Zhang Ziyi. Kilka fotografii można zobaczyć pod tym adresem.

Autore jest Peter Lindbergh, który już po raz trzeci współpracował z Pirelli.

- W czasach, kiedy kobiety są przedstawiane w mediach i wszędzie jako ambasadorki perfekcji i młodości, pomyślałem, iż ważne jest, by przypomnieć wszystkim, że istnieje inny rodzaj piękna, bardziej prawdziwy, szczery, niezmanipulowany przez reklamy, piękna, które wyraża indywidualność, odwagę, by być sobą i osobistą wrażliwość - tłumaczy Lindbergh. - Chciałem pokazać kobiety w różny sposób, zaprosiłem więc aktorki, które odegrały ważne role w moim życiu i zbliżyłem się do nich tak bardzo, jak to możliwe. Jako artysta, czuję, że powianiem uwolnić kobiety od idei wiecznej młodości i doskonałości. Ideał piękna promowany przez współczesne społeczeństwo po prostu jest nie do osiągnięcia.

Kalendarza nie można nigdzie kupić - rozdawany jest jako prezent dla wpływowych ludzi z całego świata.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca