Film

Aaron Sorkin ze statuetką za całokształt twórczości

Aaron Sorkin, w którego dorobku znajdują się takie tytuły, jak "The Social Network" czy "Steve Jobs", odbierze honorową statuetkę Amerykańskiej Gildii Scenarzystów.
Stowarzyszenie postanowiło uhonorować artystę statuetką Paddy Chayefsky Laurel Award za pracę, którą wykonał na rzecz telewizji. W tym zakresie dorobek Sorkina jest równie duży, co kinowy. Scenarzysta tworzył takie seriale, jak "Newsroom", "Studio 60", "Prezydencki poker" i "Redakcja sportowa".

- Poczynając od "Redakcji sportowej", przez "Prezydencki poker" i "Studio 60" po "Newsroom" i dalej Aaron Sorkin zmienił oblicze telewizji - powiedział w uzasadnieniu prezydent Amerykańskiej Gildii Scenarzystów Howard A. Rodman. - Jego mądre, przenikliwe, dowcipne, odważne i inteligentne pióro podniosło poprzeczkę dla reszty z nas, zdefiniowało znaczenie pracy za kulisami oraz nieustannie przypominało nam o szczególnej odpowiedzialności naszego zawodu. Tak długo, jak ludzie będą chodzić i rozmawiać - jednocześnie, oczywiście - tak długo dialog Sorkina będzie znany. Przede wszystkim chcemy jednak zapamiętać sposób, w jaki zawsze zachęcał nas - ludzi i obywateli - do wsłuchiwania się w to, co mają do powiedzenia nasze lepsze anioły.

Nagroda zostanie wręczona Sorkinowi w czasie uroczystości 19 lutego 2017 roku.

Paddy Chayefsky Laurel Award to najbardziej prestiżowe wyróżnienie Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. W minionych latach otrzymali je Steven Bochco, Susan Harris, Stephen J. Cannell, David Chase, Larry David, Diane English, Marshall Herskovitz & Ed Zwick, Joshua Brand & John Falsey, Garry Marshall, Shonda Rhimes oraz Marta Kauffman & David Crane.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca