Film

"Dobry omen" Neila Gaimana i Terry ego Pratchetta w Amazonie

Powieść "Dobry omen" ("Good omens") Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta doczeka się wersji serialowej. Produkcję realizuje Amazon Studios we współpracy z BBC Studios.
Nad scenariuszem sześcioodcinkowego miniserialu pracował przez ostatnie miesiące sam Neil Gaiman. Artysta będzie również showrunnerem produkcji. Premiera wyznaczona została na rok 2018, czyli czas, w którym rozgrywa się akcja powieści.

Przypomnijmy, że w książce zbliża się Sąd Ostateczny. "Zgodnie z Przenikliwym i Trafnym Proroctwem Agnes Nutter - jedynej całkowicie wiarygodnej wróżki - świat skończy się w sobotę. Dokładnie mówiąc: w najbliższą sobotę. Jeszcze dokładniej: zaraz po kolacji. A wieczorem zerwą się armie Nieba i Piekła. Zapłoną morza ognia. Księżyc okryje się krwawym całunem. I to jest główny problem Crowleya (byłego węża, dziś agenta Piekła) i jego przeciwnika, a zarazem starego przyjaciela Azirafala (autentycznego anioła). Bo oni chcą być tu na dole (lub na górze, z punktu widzenia Crowleya). Nie mają więc wyboru - muszą zatrzymać Czterech Motocyklistów Apokalipsy. Ponad wszystko (zdaniem Azirafala: poniżej) najważniejsze jest, by zabić Antychrysta. Kłopot w tym, że ma on dopiero 11 lat, kocha swego piekielnego ogara i jest miłym chłopcem, z którego rodzice mogą być dumni" (Prószyński Media).

Terry Pratchett zmarł w 2015 roku.

Świata wykreowanego przez Gaimana ma być wkrótce w telewizji jeszcze więcej. Jeszcze w tym roku do widzów ma trafić serial oparty na "Amerykańskich bogach".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca