Film

Terrence Malick cofa się do II wojny światowej

Nieustannie zapracowany Terrence Malick zamierza w tym roku zaprezentować dwa swoje dzieła. Poza muzycznym "Song to Song" także "Radegund".
"Radegund" rozgrywa się w czasie II wojny światowej i opowiada historię Franciszka Jägerstättera. Będąc katolikiem nie zgodził się zaakceptować tekstu przysięgi wojskowej i wstąpienia do Wehrmachtu. Został za to skazany na karę śmierci. Sąd odrzucił jego propozycję i gotowość służby w formacjach sanitarnych. Wyrok przez ścięcie gilotyną wykonano 9 sierpnia 1943.

Dzieło Malicka opisywane jest jako ponadczasowa opowieść o odwadze, sumieniu i romantycznej miłości. Bohaterami są Franciszek (August Diehl) i jego żona, Fani (Valerie Pachner).

Obraz powinien doczekać się premiery na jednym z tegorocznych festiwali filmowych. Za zdjęcia tym razem nie odpowiada Emmanuel Lubezki, lecz Jörg Widmer.

17 marca 2017 roku premiery doczeka się film "Song to Song" będący miłosną historią rozgrywającą się na tle muzycznej sceny Austin w Teksasie. Śledzimy losy dwóch par - średnio radzących sobie autorów piosenek Faye (Rooney Mara) i BV (Ryan Gosling) oraz muzycznego potentata Cooka (Michael Fassbender) i kelnerki, którą próbuje usidlić (Natalie Portman). W obsadzie znaleźli się również Christian Bale, Cate Blanchett, Haley Bennett, Val Kilmer, Benicio Del Toro i Holly Hunter.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca