Film

Alex Gibney sprawdza Fox News

Znany dokumentalista Alex Gibney w swoim najnowszym filmie zamierza przyjrzeć się dokładnie telewizji Fox News i jej byłemu szefowi - Rogerowi Ailesowi.
Roger Ailes uważany był długo za jednego z najpotężniejszych ludzi w branży mediów informacyjnych. Był medialnym doradcą republikańskich prezydentów: Richarda Nixona, Ronalda Reagana i George'a H.W. Busha. Później okazało się, że molestował seksualnie swoje współpracowniczki. W lipcu 2016 roku podał się do dymisji. Odchodząc otrzymał od Fox News 40 milionów dolarów. Kilka kobiet złożyło pozwy przeciwko Ailesowi - sprawy zakończyły się ugodami opiewającymi również na wielomilionowe kwoty.

Alex Gibney, twórca, który nie boi się trudnych tematów (opowiadał już m.in. o Guantanamo) oraz kłamstwach Lance'a Armstronga), rozpoczął właśnie research do dokumentu o Fox News i roli zhańbionego szefa w tej stacji. Szczegóły nie zostały jednak ujawnione.

Przypomnijmy, że Gibney nie jest jedynym filmowcem, który zainteresował się Fox News. Na temat zwrócił uwagę również współscenarzysta "Big Short" - Charles Randolph, który kilka tygodni temu rozpoczął pracę nad scenariuszem o Megyn Kelly i kobietach, które oskarżyły Rogera Ailesa.

W USA powstaje również telewizyjna produkcja o tym samym skandalu. Za realizację odpowiedzialny jest Jason Blum, a za podstawę scenariusza mają posłużyć wyniki śledztwa dziennikarskiego Gabriela Shermana.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca