Film

"Wołyń" w marcu na Blu-ray i DVD

"Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego doczeka się wkrótce premiery na Blu-ray i DVD. Wydanie planowane jest na 29 marca.
W kinach film Wojciecha Smarzowskiego oglądać można było jesienią - od 7 października. Zainteresował 1 434 780 kinomanów.

Dzieło porusza przemilczany dotychczas w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943-1944. Akcja rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka (Michalina Łabacz) ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze (Wasyl Wasylik). Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik), wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści, Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

W dramacie grają również Arkadiusz Jakubik, Iza Kuna, Jacek Braciak i Adrian Zaremba.

W 2-płytowych wydaniach specjalnych Blu-ray i DVD dostępna będzie po raz pierwszy wersja festiwalowa filmu, niepokazywana do tej pory w polskich kinach. Nie zabraknie także materiałów dodatkowych, m.in.: z planu, wywiadów i komentarzy reżysera oraz obsady, a także tak zwanego making ofu.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca