Film

David Morrissey w "Mieście i mieście"

Znany m.in. z "The Walking Dead" i "Zaginionego" David Morrissey zagra jedną z głównych ról w adaptacji powieści "Miasto i miasto" ("The City and the City") Chiny Mieville'a. Wśród twórców są autorzy "Młodego papieża" i "Zaginionego".
Znana również w Polsce książka "Miasto i miasto" opowiada o śledztwie inspektora Tyadora Borlú z Brygady Najpoważniejszych Zbrodni. W ponurym, chylącym się ku upadkowi fikcyjnym mieście Besźel położonym gdzieś na skraju Europy znalezione zostaje ciało zamordowanej dziewczyny. Wygląda, że to rutynowa sprawa, a jednak w miarę postępów śledztwa Borlú odkrywa dowody wskazujące na spiski znacznie dziwniejsze i groźniejsze niż wszystko, co mógłby sobie wyobrazić. Wkrótce inspektorowi i bliskim mu ludziom zaczyna grozić niebezpieczeństwo.

W recenzjach powieść nazywana była współczesnym odpowiednikiem "Blade Runnera", ale i zestawiana z dziełami Franza Kafki, Phillipa K. Dicka i Raymonda Chandlera.

W obsadzie produkcji BBC - planowanej jako 4-odcinkowy miniserial - poza Davidem Morrisseyem zagrają Maria Schrader ("Deutschland 83"), Christian Camargo ("Dexter", "Penny Dreadful") oraz Mandeep Dhillon, Ron Cook i Danny Webb. Zdjęcia realizowane będą w Liverpoolu i Manchesterze.

Na potrzeby ekranu książkę adaptował Tony Grisoni ("Młody papież"). Reżyserią pokieruje Tom Shankland ("Zaginiony").

źródło: megafon.pl
przysłano: 14 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca