Film

Michael B. Jordan i Michael Shannon w "Fahrenheit 451"

Michael B. Jordan i Michael Shannon zagrają w ekranizacji legendarnej powieści "451 stopni Fahrenheita" Raya Bradbury'ego, którą realizuje HBO.
W swoim dziele pisarz stworzył dystopiczną wizję świata przyszłości, w którym zakazano słowa pisanego, a czytanie i posiadanie książek uznawane jest za przestępstwo. Najważniejsze jest oglądanie telewizji. Specjalna straż tropi tych, którzy łamią prawo i szuka nielegalnych księgozbiorów, żeby je palić. Głównym bohaterem jest strażak Montag, który pod wpływem przypadkowo spotkanej dziewczyny zaczyna... czytać skonfiskowane w pracy książki.

Michael B. Jordan zagra właśnie strażaka Montaga, a Michael Shannon jego mentora Beatty'ego.

Stacja HBO powierzyła reżyserię nowej adaptacji Raminowi Bahraniemu. Scenariusz Bahrani napisał z Amirem Naderim, z którym pracował przy "99 Homes".

Powieść doczekała się już wielkiej filmowej wersji - w roku 1966, gdy na ekran przeniósł je François Truffaut. W obrazie wystąpili Oskar Werner i Julie Christie. Produkcja była nominowana m.in. do Złotego Lwa na festiwalu filmowym w Wenecji.

Michael B. Jordan, aktory znany z "Creed: Narodziny legendy", obecnie pracuje na planie filmu "Black Panther".

Michael Shannon wystąpił ostatnio m.in. w takich obrazach, jak "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" czy "Nieznajoma".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca