Film

"The Spider Network" - serial, który rzuci wyzwanie "Wilkowi z Wall Street"

Już wkrótce na ekran ma trafić ekranizacja opartej na faktach książki "The Spider Network: The Wild Story of a Math Genius, a Gang of Backstabbing Bankers, and One of the Greatest Scams in Financial History".
Autorem publikacji, która zainteresowała producentów z firmy Playground, jest David Enrich, pisarz i redaktor działu biznesowego "Wall Street Journal". W roku 2016 dziennikarz zdobył nagrodę Geralda Loeba za serię artykułów o genialnym, acz skorumpowanym brytyjskim handlowcu Tomie Hayesie. Prace nad tekstami dały mu dostęp do informacji, które wykorzystał w swojej książce. Hayes był w centrum międzynarodowej szajki brokerów i inwestorów z bardzo dziwnymi upodobaniami i bogatą fantazją.

- "The Spider Network" ujawni kulisy globalnych przekrętów finansowych w duchu "Wilka z Wall Street" i "Big Short" - komentuje Scott Huff, który ma zająć się realizacją serialu. - Tom Hayes to enigmatyczny główny bohater. Książka Davida Enricha to ekscytująca opowieść o kulisach tzw. Libor skandalu i o mężczyźnie, który za niego odpowiadał. Nie brakuje tu jednak pytań o to, kto naprawdę ponosi cenę za machinacje w systemie, który jest za duży na to, żeby upaść.

Z produkcją nie są związane jeszcze żadne nazwiska aktorskie czy reżyserskie.

źródło: megafon.pl
przysłano: 26 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca