Film

Peter Dinklage i Jamie Dornan w filmie o Hervé Villechaize

Peter Dinklage i Jamie Dornan wystąpią w filmie biograficznym o znanym z filmów o Jamesie Bondzie i serialu "Fantasy Island" aktorze Hervé Villechaize. Za kamerą staje Sacha Gervasi.
Inspiracji do realizacji dzieła dostarczył wywiad, który Sasha Gervasi przeprowadził z gwiazdorem w roku 1993, na krótko przed jego samobójczą śmiercią.

Urodzony we Francji Villechaize rozpoczął karierę w Hollywood w połowie lat 60. Aktorowi udało się zaistnieć na ekranie pomimo wrodzonej wady, jaką była karłowatość. Villechaize zapisał się w historii kina dzięki charakterystycznym rolom w filmach "Człowiek ze złotym pistoletem" i "Seizure". Najbardziej pamiętną kreacją aktora była postać Tatoo w serialu "Fantasy Island", nadawanego na przełomie lat 70 i 80. Problemy zdrowotne i trudności związane z karierą zawodową źle odbiły się na zdrowiu psychicznym Villechaize'a. Aktor zmagał się z depresją i alkoholizmem. W wieku 50 lat gwiazdor zastrzelił się we własnym domu w Los Angeles.

Peter Dinklage zagra główną rolę. Wcześniej miał mu partnerować Dominic Cooper, ale ostatecznie rolę dziennikarza Danny'ego Tate'a sportretuje Jamie Dornan. Film skupi się na jednej szalonej nocy, jaka panowie spędzili w Los Angeles.

- Hervé nie tylko był ikoną popkultury - mówi Gervasi. - Był jednym z najbardziej uroczych, kulturalnych i niebezpiecznych ludzi, jakich poznałem.

Gervasi wyreżyseruje film według własnego scenariusza.

Peter Dinklage znany jest przede wszystkim z "Gry o tron", a Jamie Dornan z tytułowej roli w "Pięćdziesięciu twarzach Greya" i jego sequelu.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca