Film

Jason Clarke leci w kosmos z twórcą "La La Land"

Jason Clarke ("Everest") prowadzi rozmowy w sprawie udziału w filmie "First Man", w którym Ryan Gosling zagra Neila Armstronga.
Dzieło powstanie na podstawie książki "First Man: A Life Of Neil A. Armstrong" Jamesa Hansena. Za kamerą staje Damien Chazelle, który wsławił się przebojem "La La Land". Premiera planowana jest na 12 października 2018 roku.

Jason Clarke zagra Eda White'a, pierwszego Amerykanina, który odbył spacer w przestrzeni kosmicznej. Zmarł 27 stycznia 1967 podczas pożaru kabiny Apollo 1 na wyrzutni na Przylądku Kennedy'ego razem z astronautami Virgilem Grissomem i Rogerem Chaffee.

Ryan Gosling wcieli się w tytułowego pierwszego człowieka na Księżycu - astronautę, Neila Armstronga. Corey Stoll ("Ant-Man") sportretuje innego członka załogi Apollo 11, Edwina "Buzza" Aldrina, a Kyle Chandler ("Bloodline") Deke'a Slaytona, członka załogi Mercury 7.

Nad scenariuszem pracuje Josh Singer ("Spotlight"). Fabuła ma się skoncentrować na okresie od 1961 do 1969 roku i pokazać, z jakim poświęceniem i kosztem wiązała się legendarna misja kosmiczna - zarówno ze strony samego Armstronga, jak i amerykańskiego narodu. Zdjęcia planowane są na jesień.

Neil A. Armstrong przyszedł na świat w roku 1930 w Ohio. Z wykształcenia inżynier aeronautyki, pracował jako pilot testowy. Jako dowódca misji Apollo 11, 20 lipca 1969 roku stanął na powierzchni Księżyca.

Po epokowym osiągnięciu Armstrong wycofał się z publicznego życia i poświęcił się rodzinie oraz pracy naukowej na Uniwersytecie Cincinatti.

Jason Clarke ostatnio wystąpił w filmach "All I See Is You" i "HHhH".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca