Film

Peter Dinklage wybiera się na kolację Jamiem Dornanem

W sieci pojawiło się zdjęcie Petera Dinklage'a i Jamiego Dornana z filmu "My Dinner with Herve".
Obraz przedstawi historię Hervé Villechaize'a, aktora znanego z serialu "Fantasy Island" i filmu "Człowiek ze złotym pistoletem" o przygodach Jamesa Bonda. Inspiracji do realizacji dzieła dostarczył wywiad, który Sasha Gervasi przeprowadził z gwiazdorem w roku 1993, na krótko przed jego samobójczą śmiercią.

W filmie HBO w roli Hervé zobaczymy Petera Dinklage'a ("Gra o tron"), a jako fikcyjnego dziennikarza Danny'ego Tate'a Jamiego Dornana ("Pięćdziesiąt twarzy Greya"). Zdjęcie ucharakteryzowanych aktorów można zobaczyć tutaj.

Urodzony we Francji Villechaize rozpoczął karierę w Hollywood w połowie lat 60. Aktorowi udało się zaistnieć na ekranie pomimo wrodzonej wady, jaką była karłowatość. Villechaize zapisał się w historii kina dzięki charakterystycznym rolom w filmach "Człowiek ze złotym pistoletem" i "Seizure". Najbardziej pamiętną kreacją aktora była postać Tatoo w serialu "Fantasy Island", nadawanego na przełomie lat 70 i 80. Problemy zdrowotne i trudności związane z karierą zawodową źle odbiły się na zdrowiu psychicznym Villechaize'a. Aktor zmagał się z depresją i alkoholizmem. W wieku 50 lat gwiazdor zastrzelił się we własnym domu w Los Angeles.

W obsadzie filmu znaleźli się również Oona Chaplin ("Tab"), Mireille Enos ("World War Z") i Harriet Walter ("Babel").

Gervasi wyreżyseruje film według własnego scenariusza. Za produkcję odpowiada Steve Zaillian.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca