Film

Los Angeles z muzeum George a Lucasa

W Los Angeles powstanie muzeum ze zbiorami filmowymi George'a Lucasa. Projekt Museum of Narrative Art otrzymał właśnie akceptację miejskich władz.
Budowa ma pochłonąć miliard dolarów i rozpocznie się na początku przyszłego roku. Potrwać ma około 36 miesięcy. W prace będzie zaangażowanych około 1000 robotników. Po otwarciu w placówce ma pracować około 350 osób. Ekspozycję podziwiać będzie można od 2021 roku.

Lucas już od jakiegoś czasu szukał miasta dla realizacji swojego pomysłu. Wcześniej o muzeum rozmawiał z San Francisco i Chicago.

- To muzeum ma inspirować ludzi do tego, żeby myśleli poza schematami, wyobrażali sobie, co tylko chcą - mówił radnym Los Angeles George Lucas. - To muzeum ma pomagać w budowie mitów i jednoczeniu naszego miasta i jego mieszkańców. To właśnie chcę tu zrobić.

Muzeum będzie usytuowane w Exposition Park. Autorem projektu architektonicznego jest Ma Yansong z Chin.

Kolekcja George'a Lucasa obejmuje około 10 tysięcy obrazów, ilustracji i innych artefaktów związanych z kinem. Nie brakuje tu pamiątek z planu "Gwiezdnych wojen". Ekspozycja na pewno pokaże hełm Dartha Vadera i miecz świetlny Luke'a Skywalkera. Ponadto George Lucas posiada pamiątki po takich dziełach, jak "Casablanca", "Czarnoksiężnik z Oz" czy "Dziesięcioro przykazań".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca