Film

O studencie, który skonstruował bombę jądrową w akademiku

Producenci Jason Ludman i Adam Gibbs przygotowują filmową biografię Johna A. Phillipsa, specjalisty od politycznych kampanii, który jako student zaprojektował broń jądrową.
John Aristotle Phillips stał się sławny w połowie lat 70., gdy w swoim pokoju w akademiku w Princeton zaczął budować broń nuklearną - korzystał przy tym tylko z powszechnie dostępnych książek i artykułów. Student chciał w ten sposób zwrócić uwagę Ameryki na rozpowszechnianie się śmiercionośnej broni. Media faktycznie się nim zainteresowały i nadały mu przydomek "The A-Bomb Kid". Kilka miesięcy po serii artykułów do chłopaka zgłosił się pakistański urzędnik, który usiłował odkupić od niego projekt.

Za podstawę scenariusza posłuży książka, którą John Aristotle Phillips napisał razem z przyjacielem, Davidem Michaelisem - "The A-Bomb Kid". Tekst przygotuje Bryan Carberry, który również zajmie się reżyserią. Będzie to fabularny debiut twórcy, który dał się zauważyć jako autor pokazywanego na Sundance dokumentu "Finders Keepers".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca