Film

Mel Gibson procesuje się z producentami

Mel Gibson pozwał producentów z Voltage Pictures za sabotowanie jego filmu "The Professor and the Madman".
Aktor i jego partner, producent Bruce Davey z Icon spędzili blisko 20 lat, pracując nad obrazem. Podstawą projektu jest książka z 1998 roku, która opowiada prawdziwą historię powstania oksfordzkiego słownika języka angielskiego (Oxford English Dictionary). - To opowieść o szaleństwie, geniuszu i dwóch pochłoniętych obsesją mężczyzn, którzy zmienili literacką historię - zapowiadali jakiś czas temu twórcy.

Gibson zarzuca teraz współproducentom, firmie Voltage, że nie dotrzymała ustalonych warunków kontraktu. - Zgodnie z umową, ważne zmiany w scenariuszu, zmiana reżysera z pana Farhada Safinię na kogoś innego, ostateczny budżet produkcji, plan zdjęć, wybór miejsc kręcenia miały być konsultowane z Icon i panem Gibsonem - czytamy w pozwie. - Ponadto, jako dodatkowe zabezpieczenie, pan Gibson miał mieć wpływ na ostateczny montaż filmu.

Gwiazdor kina twierdzi, że Voltage nie dotrzymali tych warunków. Nie przedstawili budżetu potrzebnego do nakręcenia kluczowych scen w Oksfordzie, pozbyli się reżysera i nie zapłacili Icon należnych opłat. Ponadto w czasie festiwalu w Cannes zaprezentowali potencjalnym dystrybutorom niezaaprobowaną wersję obrazu.

Dzieło, w którym poz Gibsonem miał wystąpić Sean Penn, planowane było na ten rok.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca