Film

Floria Sigismondi i scenarzyści "Obecności" zainspirowani Henrym Jamesem

Floria Sigismondi stanie za kamerą filmu "The Turning" zainspirowanego opowiadaniem Henry'ego Jamesa, "W kleszczach lęku" ("The Turn of the Screw").
- Historia rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia, gdy grupa przyjaciół zgromadzonych w starym dworze, przy kominku snuje opowieści o duchach - czytamy w opisie wydawcy, Prószyński i S-ka. - Jeden z obecnych opowiada trzymającą w napięciu historię matki i jej dziecka nawiedzanych przez tajemnicze widmo... Losy tych dwojga najbardziej poruszają Douglasa, przypominają mu o niesamowitych zdarzeniach, które spisała jego dawna przyjaciółka, guwernantka... Pod piórem Henry'ego Jamesa, niekwestionowanego mistrza niuansów, ta zgrabna, krótka historia zmienia się w prozatorskie arcydzieło, pełne wieloznaczności i pytań, na które nie ma jasnych odpowiedzi.

Scott Bernstein, Roy Lee i John Middleton zajmą się produkcją uwspółcześnionej adaptacji. Scenariusz piszą Chad i Carey Hayesowie ("Obecność", "Obecność 2", "Dom woskowych ciał"). Zdjęcia mają rozpocząć się na początku 2018 roku.

Floria Sigismondi ma na koncie klipy dla White Stripes ("Blue Orchid"), Davida Bowiego ("Little Wonder"), Marylin Manson ("The Beautiful People"), Christiny Aguilery ("Fighter"), Sigur Rós ("Untitled #1 (Vaka)"), Incubus ("Megalomaniac"). Nakręciła też film "The Runaways: Prawdziwa historia" i pracowała przy serialach "Daredevil", "Opowieść podręcznej" oraz "American Gods".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca