Film

Ranking 20 komedii romantycznych wartych zobaczenia tego lata

Nieprzyzwoicie komercyjne, tandetne, przewidywalne i nierealistyczne, ale jednocześnie tak przyjemne do oglądania. Komedie romantyczne to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych. U schyłku lata warto przypomnieć sobie 20 najlepszych komedii romantycznych, by potrzymać beztroski nastrój upalnych dni na dłużej.

 

13. Masz wiadomość (1998)

 

Reż. Nora Ephron

 

Scen.  Nora EphronDelia Ephron

 

Obsada: Tom Hanks, Meg Ryan, Parker Posey, Jean Stapleton, Steve Zahn, Dabney Coleman, Greg Kinnear, Heather Burns

 

Masz wiadomość to film, który wprowadza widzów w świat internetu, reklamowany hasłem „Szukasz miłości? Włącz komputer” wciąż, mimo upływu  prawie dwudziestu lat, wydaje się być obecnie w zindustrializowanym, ujednoliconym i zmechanizowanym świecie jeszcze bardziej  aktualną opowieścią o samotności i zagubionych w nowoczesności romantykach.

 

Kathleen odziedziczyła po swojej mamie uroczą, małą księgarnię specjalizującą się w książkach dla dzieci, wszyscy pracownicy to przyjaciele rodziny, a miejsce posiada magiczną aurę, sprawiając, że każde dziecko chętnie spędza tam czas. Joe Fox to jeden z właścicieli wielkiego koncernu prowadzącego wielkie księgarnie. Kathleen nie znosi całego rodu Foxów, który otworzył swoją filię w sąsiedztwie jej uroczego sklepiku. Oboje nie wiedzą, że ich internetowi przyjaciele (miłośnik Ojca chrzestnego i fanka Dumy i uprzedzenia), to tak naprawdę oni sami, czyli zawodowi konkurenci.

 

Masz wiadomość to nie tylko urocza komedia romantyczna, to również film portretujący zmieniający się Nowy Jork, w którym urocze sklepy pod koniec lat 80’ były masowo zastępowane przez wielkie molochy mogące oferować większe zniżki itp. To również film, który celnie wychwytuje rozterki współczesnych amerykanów, którzy korzystają z komputerów, kupują kawę w Starbucksie, ale mają w sobie sentymentalizm i tęsknotę za romantycznymi czasami, o których tak lubią czytać.

Film ma niesamowitą atmosferę, a Tom Hanks i Meg Ryan po raz kolejny udowadniają, że w komediach romantycznych nie mają sobie równych.

 

Masz wiadomość jest moim ulubionym filmem, w którym występuje duet Ryan-Hanks, warto jednak pamiętać o Bezsenności w Seattle czy Joe kontra wulkan.   

walen

32 Poznań
45 artykułów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca