Film

Ranking 20 komedii romantycznych wartych zobaczenia tego lata

Nieprzyzwoicie komercyjne, tandetne, przewidywalne i nierealistyczne, ale jednocześnie tak przyjemne do oglądania. Komedie romantyczne to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych. U schyłku lata warto przypomnieć sobie 20 najlepszych komedii romantycznych, by potrzymać beztroski nastrój upalnych dni na dłużej.

 

7. Lewy sercowy (2002)

 

Reż. Paul Thomas Anderson

 

Scen. Paul Thomas Anderson

 

Obsada: Adam Sandler, Philip Seymour Hoffman, Emily Watson, Mary Lynn Rajskub, Lisa Spector

 

Barry Egan (Adam Sandler) jest zamkniętym w sobie, wiodącym samotne życie drobnym przedsiębiorcą, który cierpliwe czeka na poznanie swojej drugiej połówki. Dorastał w wielodzietnej rodzinie, dzieląc słodkie lata dzieciństwa z siedmioma siostrami, w czym upatruje swoje późniejsze problemy z płcią przeciwną. Pewnego ranka pod jego „biuro” podjeżdża Lena (Emily Watson), która pilnie potrzebuje pomocy przy samochodzie. Barry obiecuje pilnować jej auta do czasu pojawienia się sąsiadującego z nim mechanika. Wkrótce Barry zacznie spędzać więcej czasu z Leną, która okaże się być idealną kandydatką na jego partnerkę, jednak przez niefortunne połączenia z sex telefonem, będzie musiał zmierzyć się z demonicznym  Darylem Fitzsimmonsem (Philip Seymour Hoffman) i jego niebezpiecznymi pracownikami.  

 

Na pewno nie jest to przykład klasycznej komedii romantycznej, w której cukierkowo piękni bohaterowie, po kilku zabawnych nieporozumieniach i perturbacjach łączą się w miłosnym uścisku w ostatniej scenie. Chociaż i tu dochodzi do szczęśliwego zakończenia i finałowego pocałunku, jednak bohater obiecuje wspólną przyszłość za 6-8 tygodni (ponieważ wtedy uzbiera odpowiednią ilość opakowań po puddingu, by móc wykorzystać odpowiednią liczbę mil lotniczych). Pomimo, więc szczęśliwego zakończenia, bohaterowie wciąż pozostają ekscentryczni, odrobinę zbzikowani i zdecydowanie wyróżniający się na tle innych protagonistów komedii romantycznych.

 

 

 

walen

32 Poznań
45 artykułów


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca