Film

Misie: Asz Dziennik, Antoni z "Ucha prezesa" i "Wołyń" wśród laureatów

PAW, czyli Popkulturalna Akademia Wszystkiego przyznała nagrody Misie dla najlepszych rzeczy, które wydarzyły się w polskiej popkulturze w sezonie 2016/2017.
PAW to ta sama akademia, która od sześciu lat rozdaje Węże - antynagrody dla najgorszych popkulturowych wydarzeń w kraju. Tym razem dziennikarze i krytycy (pop)kulturalni postanowili docenić pozytywne rzeczy.

Uroczyste ogłoszenie werdyktu i pierwsze wręczenie statuetek odbyło się w piątek (15 września) w Łodzi podczas 28 Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier. Wśród zwycięzców znalazły się portal Asz Dziennik, reklama "Czego szukasz w święta" i film "Wołyń". Poniżej przedstawiamy wszystkich laureatów.

W kategorii Rozbawiło triumfował portal satyryczny Asz Dziennik, pokonując mapę San Escobar, serial internetowy "Ucho prezesa" i teledysk do piosenki "Zdrajca Metalu" zespołu Nocny Kochanek.

W kategorii Wzruszyło zwyciężyła reklama "Czego szukasz w święta" (produkcja Cut Cut Studio, reżyseria Jasper Ericstam). W głosowaniu pokonała ona komiksy "Kościsko" i "Totalnie nie nostalgia", film "Powidoki" i inicjatywę muzyczną T.Cover.

W kategorii Wstrząsnęło wygrał film "Wołyń" (producenci Dariusz Pietrykowski, Andrzej Połeć, reżyseria Wojciech Smarzowski). Obok niego nominowano spektakl teatralny "Klątwa", komiks "Stolp" i zbiór opowiadań "Ślady".

W kategorii Działo Się pierwszym laureatem Misiów został komiks "Będziesz smażyć się w piekle" autorstwa Krzysztofa "Prosiaka" Owedyka. Jego konkurentami były serial "Belfer", powieści "Inwazja" i "Śliski interes" i film krótkometrażowy "Operacja Bazyliszek".

Kategoria Najlepszy Bohater okazała się triumfem postaci Janusza Jasińskiego z filmu "Jestem mordercą" (scenariusz Maciej Pieprzyca, aktor Mirosław Haniszewski). Pozostali nominowani to Adrian z serialu "Ucho prezesa", Jurek z filmu "Sztuka kochania", Kruger z cyklu powieści "Kruger" i Paweł Zawadzki z serialu "Belfer".

W kategorii Najlepsza Bohaterka zwyciężyła postać Zofii Beksińskiej z filmu "Ostatnia rodzina" (scenariusz Robert Bolesto, aktorka Aleksandra Konieczna) pokonując panią Basię z serialu "Ucho prezesa", Zosię Głowacką-Skibę z filmu "Wołyń", Wandę z komiksu "Totalnie nie nostalgia" i Michalinę Wisłocką z filmu "Sztuka kochania".

W kategorii Najlepszy Czarny Charakter wygrała postać Antoniego z serialu "Ucho prezesa" (scenariusz Robert Górski, aktor Wojciech Kalarus), która pokonała w głosowaniu Borutę z serii filmów "Legendy Polskie", komendanta Słotę z serialu "Belfer" i Lorda Solo z komiksu "Będziesz smażyć się w piekle".

W kategorii Najlepszy Twórca zbiorowe zwycięstwo przypadło ekipie, która wskrzesiła "Przekrój". Pozostałymi nominowanymi byli Tomasz Bagiński, Robert Górski, Jan Koza i Wojciech Smarzowski.

"Pierwsza edycja Misiów udowodniła, że polska kultura popularna ma się dobrze i ciekawe dzieła można odnaleźć nie tylko wśród filmów i seriali, ale również w komiksach, prozie, muzyce czy reklamie. Popkulturowa Akademia Wszystkiego ma zamiar nadal śledzić i doceniać najciekawsze przejawy naszej kultury (podobnie jak cyklicznie piętnuje najgorsze polskie filmy w kolejnych edycjach Węży)" - oświadczyli członkowie Akademii. "My tymi Misiami otwieramy oczy niedowiarkom" - dodali.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca