Film

"Waco": Taylor Kitsch obiecuje królestwo niebieskie

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun opartego na faktach serialu "Waco" z Michaelem Shannonem i Taylorem Kitschem w rolach głównych.
Produkcja opowiada o wydarzeniach z 1993 roku w Waco, w Teksasie. W wyniku wymiany ognia pomiędzy funkcjonariuszami Biura do spraw Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej oraz członkami sekty Gałąź Dawidowa zginęło dziesięć osób. W pożarze, który wybuchł po 51-dniowym oblężeniu siedziby sekty, życie straciły 74 osoby.

Taylor Kitsch wciela się w lidera religijnej grupy Davida Koresha, a Michael Shannon pojawia się w roli negocjatora FBI Gary'ego Noesenera.

Zapowiedź można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się ponadto John Leguizamo, Andrea Riseborough, Rory Culkin, Melissa Benoist, Paul Sparks, Shea Whigham, Camryn Manheim i Julia Garner.

Paramount Network nakręci 6 odcinków. Premiera planowana jest na styczeń.

Na czele Gałęzi Dawidowej, odłamu kościoła Dawidowych Adwentystów Dnia Siódmego stał mężczyzna nazwiskiem David Koresh. Przywódca sekty zgromadził wokół siebie grupę wyznawców, wraz z którymi oczekiwał na nadejście Chrystusa. Na odległym od miasta wzgórzu zwanym Mount Carmel przebywało wiele kobiet, w tym licznych kochanek Koresha, oraz dzieci. FBI zaczęło interesować się sektą bliżej, gdy pojawiły się doniesienia o dostawach dużej ilości broni palnej do jej siedziby. 28 lutego 1993 roku farmę Koresha okrążono. W wyniku oddanych strzałów zginęło sześciu członków sekty oraz czterech agentów. Wśród śmiertelnych ofiar pożaru, który wybuchł blisko dwa miesiące później, było 21 dzieci oraz dwie ciężarne kobiety. Koresh również zginął w płomieniach.

Scenariusz serialu oparty będzie w głównej mierze o biografie "A Place Called Waco" Davida Thibodeau, jednego z ocalałych oraz "Sinful Messiah" pióra agenta FBI, Gary'ego Noesnera. Napiszą go John Erick Dowdle i Drew Dowdle. Pierwszy z braci zajmie się również reżyserią.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 września 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca