Film

Twitter zamknął konto Rose McGowan

Rose McGowan, jedna z ofiar molestowania przez Harveya Weinsteina, poinformowała, że Twitter zamknął jej konto.
Aktorka jest podobno jedną z kobiet, która zawarła ugodę z hollywoodzkim producentem. Jest też jedną z kobiet, które odważyły się zabrać głos w sprawie i pomóc ujawnić skandal. Gwiazda oczywiście korzystała z Twittera, by komentować kolejne doniesienia dotyczące Weinsteina. Użyła np. przekleństwa pod adresem Bena Afflecka i nazwała go kłamcą, kiedy aktor zapewniał, że nic nie wiedział o zachowaniu Weinsteina.

Twitter postanowił zawiesić niezwykle popularne w ostatnich dniach konto artystki, tłumacząc, iż złamała zasady użytkowania serwisu. McGowan skorzystała z innych mediów społecznościowych, w tym Instagramu, by pokazać, jaki komunikat otrzymała od administratorów Twittera. W obronie aktorki głos szybko zabrała Jessica Chastain, która za pośrednictwem swojego konta zaapelowała do Twittera, by wyjaśnił, jakie zasady złamała jej koleżanka po fachu.

Przypomnijmy, że magazyny "New York Times" i "New Yorker" ujawniły wyniki swych śledztw. W artykułach czytamy, że Harvey Weinstein przez 30 lat molestował kobiety. Dochodziło też do gwałtów. Wśród pokrzywdzonych są Asia Argento, Lucia Evans, Mira Sorvino, Ashley Judd i właśnie Rose McGowan.

Rose McGowan znana jest z filmów "Grindhouse", "Maczeta" czy "Conan Barbarzyńca" oraz seriali "Czarodziejki", "Bez skazy" i "Chosen".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca