Film

Harvey Weinstein molestował i gwałcił aktorki. Nowy artykuł w "New Yorkerze"

Po sensacji "New York Timesa", który ujawnił, że Harvey Weinstein przez 30 lat molestował kobiety, wyniki swojego śledztwa opublikował magazyn "New Yorker". Informacje, do których dotarli dziennikarze są jeszcze bardziej szokujące. Przedstawiono też nagranie.
Ronan Farrow, autor nowego artykułu, rozmawiał z kolejnymi kobietami, które oskarżają Weinsteina o molestowanie. Są wśród nich aktorki Asia Argento i Lucia Evans, które zmusił do seksu. Ponadto Mira Sorvino przyznała, że była molestowana, a Patricia Arquette powiedziała, że Weinstein zablokował jej karierę, po tym jak odrzuciła jego propozycje.

Ponadto "New Yorker" dotarł do taśm, na których słychać, jak nakłania modelkę Ambrę Battilanę Gutierrez, by poszła z nim do pokoju, gdzie on weźmie prysznic. Cały artykuł i nagranie można znaleźć tutaj.

Przypomnijmy, że wcześniej "New York Times" podał, że producent filmów "Pulp Fiction", "Gangi Nowego Jorku" czy "Władcę pierścieni", przez 30 lat zapraszał kobiety do hotelu w Beverly Hills, gdzie składał im niedwuznaczne propozycje. Spotkało to m.in. Ashley Judd w 1997 roku. - Kobiety od dawna rozmawiają między sobą o Harveyu - powiedziała aktorka. - Najwyższy czas, by zaczęto o tym mówić publicznie.

Były szef The Weinstein Company - kilka dni temu został zwolniony - osiem razy zawierał ugody dotyczące molestowania seksualnego i niechcianego kontaktu fizycznego. Jedną z nich była Rose McGowan, która otrzymała 100 milionów. Jak podaje "New York Times" ugody zostały zawarte także z asystentką w Nowym Jorku w 1990, aktorką w 1997, asystentką w Londynie, włoską modelką w 2015 oraz producentką z jego firmy, Lauren O'Connor. Ta ostatnia rozesłała też notatkę do dyrektorów, informując, że w The Weinstein Company panuje toksyczna atmosfera dla kobiet.

Harvey Weinstein jako producent zdobył Oscara za "Zakochanego Szekspira".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca