Film

Nowe Horyzonty bez sponsora tytularnego

Jeden z najpopularniejszych polskich festiwalów filmowych, organizowany we Wrocławiu Festiwal Nowe Horyzonty, stracił tytularnego sponsora. Organizatorzy zapewniają jednak, że nadchodzące edycje nie są zagrożone.
Z dalszej współpracy z filmowym festiwalem zrezygnował operator sieci komórkowej, T-Mobile. Roman Gutek, dyrektor imprezy, uspokaja jednak fanów imprezy i potencjalnych uczestników.

- Oznacza to dla nas jeszcze większą mobilizację i zakasanie rękawów - odpowiada Roman Gutek, dyrektor Nowych Horyzontów w rozmowie z "Gazetą wyborczą". - Mnie takie trudne sytuacje mobilizują, traktuję to jako kolejne wyzwanie w naszej działalności.

- Oczywiście szkoda, że po piętnastu latach zarząd T-Mobile podjął taką decyzję, ale wiem, że wynika ona z globalnej strategii firmy - dodaje. - Braliśmy ją zresztą pod uwagę od pewnego czasu i poszukiwań nowych sponsorów nie zaczęliśmy we wtorek po południu.

Roman Gutek podkreśla, że przyszłość festiwalu nie jest zagrożona, że będzie szukał nowych sponsorów, ale nie tylko. - Myślę też o crowdfundingu - przyznaje. Jeśli się go uruchomi wcześniej, jest szansa, że część środków uda się zgromadzić właśnie w ten sposób.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty powstał w 2001 roku jako miejsce służące prezentacji, mało obecnego wówczas w Polsce, odważnego kina artystycznego, szukającego nowych form wyrazu, wykraczającego daleko poza granice konwencjonalnego filmu.

17. edycja imprezy odbyła się między 3 a 13 sierpnia 2017 roku we Wrocławiu.

Festiwal odwiedza co roku kilkudziesięciu reżyserów z całego świata - od debiutantów po niekwestionowanych mistrzów. Gośćmi Nowych Horyzontów byli już między innymi: Abdellatif Kechiche, Agnes Varda, Nanni Moretti, Terry Gilliam, Peter Greenaway, Béla Tarr, Bruno Dumont, Carlos Reygadas, Aleksander Sokurow, Abel Ferrara, Kim Ki-duk, Tsai Ming-liang, Naomi Kawase, Carlos Saura, Claire Denis, Dušan Makavejev, Asghar Farhadi, Jean-Pierre i Luc Dardenne, Andriej Konczałowski, Leos Carax czy Stephen i Timothy Quay.

Obok głównego festiwalu są także imprezy towarzyszące, w tym American Film Festival, którego kolejna edycja rozpocznie się 24 października. Wśród gości znajdzie się Rosanna Arquette.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca