Film

Nowy film "Małgorzaty Szumowskiej" powalczy o Złotego Niedźwiedzia

"Twarz", czyli nowy film w reżyserii uznanej i wielokrotnie nagradzanej Małgorzaty Szumowskiej, weźmie udział w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Berlinale rozpocznie się 15 lutego 2018 roku.
Wybitna autorka ma już na koncie nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia, którą otrzymała w 2015 roku za najlepszą reżyserię "Body/Ciało" oraz wyróżnienie dla swojego wcześniejszego obrazu: "W imię..." z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Czy "Twarz" zdobędzie Złotego Niedźwiedzia na zbliżającym się Berlinaleź O tym przekonamy się 24 lutego 2018 roku, kiedy ogłoszeni zostaną laureaci 68. edycji tego prestiżowego wydarzenia filmowego. Dzieło Szumowskiej rywalizować będzie z takimi tytułami jak "Don't Worry, He Won't Get Far on Foot" Gusa Van Santa czy "Eva" Benoit Jacquota. Więcej o Berlinale można znaleźć na oficjalnej stronie. https://www.berlinale.de/en/presse/pressemitteilungen/wettbewerb/wettbewerb-presse-detail_39572.html

Odtwórcą głównej roli w "Twarzy" jest Mateusz Kościukiewicz ("Wszystko co kocham", "W imię", "Matka Teresa od kotów", "Amok"). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie "Baby Bump" oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera. W filmie wykorzystane zostaną utwory zespołu Metallica.

To współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć "Twarz" w kinach na wiosnę, 6 kwietnia 2018 roku.

Oprócz wspomnianych produkcji Małgorzaty Szumowskiej, w ostatnich latach udział w Konkursie Głównym brały takie polskie filmy jak: nagrodzony statuetką im. Alfreda Bauera "Pokot" Agnieszki Holland, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz obraz "Zjednoczone stany miłości" Tomasza Wasilewskiego czy "Tatarak" Andrzeja Wajdy.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 grudnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca