Film

Niezwykła przygoda Mackenzie Foy. Zobacz zapowiedź "Dziadka do orzechów"

Studio Disneya zaprezentowało pierwszą zapowiedź filmu "The Nutcracker and the Four Realms", zainspirowanego opowiadaniem "Dziadek do orzechów".
Kanwą projektu jest dzieło "Dziadek do orzechów" niemieckiego romantyka E.T.A. Hoffmanna, które wielokrotnie inspirowało różnych artystów, w tym Piotra Czajkowskiego do stworzenia baletu.

Klara (Mackenzie Foy) marzy tylko o jednym - kluczu do szkatułki, w której znajduje się bezcenny prezent od jej nieżyjącej już marki. Złota nić, która otrzymuje od ojca chrzestnego, sędziego Droselmajera (Morgan Freeman), ma ją zaprowadzić do klucza. Dziewczyna trafia jednak do równoległego świata, w którym poznaje rycerza Filipa (Jayden Fowora-Knight), gang myszy oraz regentów trzech królestw - Śniegu, Kwiatów i Słodyczy. Klara i Filip muszą stawić czoła złej Gignger (Helen Mirren), by zdobyć dla dziewczyny upragniony klucz.

W obsadzie znalazła się także Keira Knightley, która wciela się w rolę wróżkę. Misty Copeland zagra w obrazie balerinę w tanecznych sekwencjach.

Efektowną zapowiedź pełną efektownych, kolorowych ujęć zdjęć można obejrzeć poniżej.

Tom McCarthy ("Spotlight") napisał scenariusz, a Mark Gordon, Lindy Goldstein, Sam Dickerman i Allison Erlikhman oraz Sara Smith odpowiadają za produkcję obrazu, który stanowi aktorski remake animacji Disneya z 1940 roku. Reżyserią zajął się Lasse Hallström. Joe Johnston ("Captain America: Pierwsze starcie") dokręcił dodatkowe ujęcia.

Premierę wyznaczono na 2 listopada 2018 roku.


źródło: megafon.pl
przysłano: 30 grudnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca