Film

Film Jagody Szelc z premierą na Berlinale

Obraz "Wieża. Jasny dzień" w reżyserii laureatki Paszportu "Polityki" Jagody Szelc doczeka się premiery w prestiżowej sekcji FORUM podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.
Mula mieszka z mężem, chorą matką i córką Niną w wiejskim domu. W weekend poprzedzający Pierwszą Komunię Świętą Niny do ich domu przyjeżdża brat Muli z rodziną oraz Kają - młodszą siostrą Muli, która zniknęła nagle sześć lat temu. Kaja jest biologiczną matką Niny. Mula obawia się, że niezrównoważona Kaja chce odebrać jej dziecko. Reszta rodziny, początkowo dystansująca się od Kai, zaczyna wierzyć w nowy początek i pogodzenie się sióstr, co jeszcze bardziej potęguje frustrację Muli. Mula postanawia wyrzucić siostrę z domu. W dniu Komunii Świętej dochodzi do pojednania się sióstr. Jednak istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego wróciła Kaja.

W obsadzie znaleźli się Anna Krotoska, Małgosia Szczerbowska, Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska, Anna Zubrzycki, Rafał Cieluch, Rafał Kwietniewski, Laila Hennessy, Ida Kwietniewska, Igor Kwietniewski.

- Potrzeba kontroli jest chorobą, którą społeczeństwo wydaje się afirmować - mówi reżyserka. - Kiedy to się właściwie stało, kiedy uwierzyliśmy, że jesteśmy właścicielami świataĹ I kiedy przyjdzie coś, co przypomni nam o tym, że jesteśmy "leasingowcami"a Ten film uruchomi w każdym coś innego. Widzimy to, co nosimy w środku.

"Wieża. Jasny dzień" zdobyła dwie nagrody na Gdyńskim Festiwalu Filmowym - za debiut i scenariusz.

Berlinale rozpocznie się 15 lutego 2018 roku. W Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego udział weźmie "Twarz", najnowsze dzieło Małgorzaty Szumowskiej.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 stycznia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca