Film

Nie taka zła Królowa Śniegu

Agata Kulesza czaruje talentem i głosem, jako tytułowa bohaterka animacji "Królowa Śniegu: po drugiej stronie lustra".
Agata Kulesza bez wątpienia jest jedną z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych polskich aktorek. Dzięki dramatycznej roli w "Róży" Wojtka Smarzowskiego, poprzez oscarową "Idę" Pawła Pawlikowskiego i tragikomiczną postać Marty w "Moich córkach krowach" skradła serca miliony Polaków i zdobyła uznanie krytyków w Polsce i na świecie.

Aktorka ma duże doświadczenie także w dubbingu; użyczyła głosu aż czterdziestu postaciom z filmów i animacji.

- Przygodę z dubbingiem rozpoczęłam jeszcze w szkole teatralnej w serialu "Żegnaj Rockefeller", gdzie podkładałam głos pod postać głównego bohatera. Chłopiec, który go grał, akurat przechodził mutację - wspomina aktorka. - Później ról w dubbingu było jeszcze wiele. Zdecydowanie do moich ulubionych ról należała postać mamy z "Przygód Mikołajka", najmilej zaś wspominam scenę, w której moja bohaterka cytuje skandynawską poezję, próbując mówić po szwedzku. Grałam też Imeldę w "Coco", co przyniosło ogromną rozpoznawalność mojego głosu wśród dzieci. Z pełnym przekonaniem i dumą stwierdzam, że nasz polski dubbing jest na światowym poziomie, to jest klasa sama w sobie. Moim dubbingowym idolem jest Jarosław Boberek. Jest absolutnie wspaniały. Równie dobry są także tacy aktorzy, jak Maciej Stuhr, Bartek Opania, Jerzy Stuhr czy Zbyszek Zamachowski. Zachwycająca w roli Smutku w animacji "W głowie się nie mieści" była też Kinga Preis.

- W "Królowej Śniegu: Po drugiej stronie lustra" użyczam głosu postaci tytułowej, czyli samej Królowej Śniegu, oziębłej i władczej kobiecie - dodaje aktorka. - Podejrzewam, że jestem obsadzana w tego typu rolach z uwagi na mój niski głos. W tym filmie na widzów czeka jednak niespodzianka. Moja bohaterka wcale nie jest tak zła, jak mogłaby się wydawać. Zgadza się udzielić pomocy Gerdzie, gdy okazuje się, że tylko łącząc siły, mają szansę na uratowanie rodziny dziewczynki. Królowa Śniegu w tej części pokaże się nam z zupełnie innej strony, choć wspólnie z reżyserem dubbingu postanowiliśmy pozostawić w jej głosie ten charakterystyczny dla niej chłód i chropowatość.

Współtwórca "Shreka", "Pięknej i Bestii", "Toy Story" i "Dawno temu z trawie", Robert Lence, zaprasza na kolejne spotkanie z bohaterami przebojowej serii filmów animowanych, opartych na najpiękniejszej baśni Hansa Christiana Andersena. Kontynuacja ukochanego przez polskich widzów cyklu "Królowa śniegu" ma w sobie wszystko, co stanowiło o sukcesie poprzedniczek. Wartką akcję, humor, mądry scenariusz i galerię wyjątkowych postaci, w których towarzystwie po prostu nie można się nudzić.

W świecie rządzonym przez czary, Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Choć fakt ten stale komplikuje jej życie, bohaterka nie podaje się i dzielnie pomaga rodzinie w prowadzeniu magicznego sklepiku z zaklęciami. Niestety, pewnego dnia rodzice dziewczynki oraz jej brat - Kai zostają porwani przez Króla Haralda. Okrutny władca i wielki wróg wszystkiego, co magiczne, zsyła najbliższych Gerdy do Krainy Luster - ponurego miejsca, w którym nie działają żadne czary. Żeby ocalić rodziców i brata, dziewczynka będzie musiała zdobyć pewien legendarny przedmiot. Nieoczekiwanie, jedyną osobą mogącą pomóc Gerdzie w niebezpiecznej misji staje się jej odwieczna rywalka - oziębła i tajemnicza Królowa Śniegu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca