Film

"Aquaman" zatopił konkurencję

"Aquaman" to najchętniej oglądany film w USA podczas przedświątecznego weekendu.
W filmie "Aquaman" grają Jason Momoa jako tytułowy bohater, Amber Heard jako jego żona Mera, Nicole Kidman jako matka Aquamana, Temuera Morrison jako ojciec i Willem Dafoe jako jego doradca, dr Nuidis Vulko. Ponadto Patrick Wilson wystąpi w roli złego brata imieniem Ocean Master oraz Yahya Abdul-Mateen II w roli klasycznego czarnego charakteru imieniem Black Manta. Dolph Lundgren wcieli się w króla Nereusa, który twierdzi, że Mera należy do niego i chce zabić Aquamana a Ludi Lin gra przywódcę armii Atlantis znanej Men-of-War i zaufanego sprzymierzeńca Aquamana. Za reżyserię odpowiada James Wan.

Produkcja przyniosła 67,4 miliony dolarów podczas trzech weekendowych dni. "Aquaman" już wcześniej pojawił się na świecie m.in. w Chinach, więc całkowity dochód wynosi już 480 milionów dolarów.

Na drugiej pozycji zameldował się obraz "Mary Poppins powraca" z dochodem 22 miliony dolarów. Akcja nowego obrazu o Mary Poppins rozgrywa się w Londynie, 25 lat po wydarzeniach z oryginalnego kinowego dzieła z Julie Andrews w roli głównej. Produkcja przedstawia dalszą historię magicznej niani, która zajmuje się rodziną Banksów. W roli tytułowej podziwiamy Emily Blunt. W filmie grają także Ben Whishaw, Emily Mortimer, Nathanael Saleh, Pixie Davies, Joel Dawson a także Meryl Streep, Julie Walters i Lin-Manuel Miranda.

Trzecią nowością na podium jest "Bumblebee". Akcja rozgrywa się w 1987 roku. Bumblebee znajduje schronienie na złomowisku w kalifornijskim miasteczku. Kiedy 18-letnia Charlie (Hailee Steinfeld), próbująca znaleźć swe miejsce na świecie, kupuje Bumblebee, odkrywa, że nie jest zwykłym żółtym autem. Film zarobił 21 milionów dolarów.

Jennifer Lopez i jej film "Teraz albo nigdy" wylądował na 7 pozycji z dochodem 6,5 miliona dolarów. Bohaterką jest 40-letnia pracownica hipermarketu (Jennifer Lopez), która postanawia zmienić swe życie i udowodnić, że na Madison Avenue spryt jest równie ważny, co wykształcenie. Leah Remini wciela się w Joan, najlepszą przyjaciółkę postaci Lopez. W obsadzie znaleźli się także Vanessa Hudgens, Treat Williams i Milo Ventimiglia.

Ostatnia nowość weekendu to "Witajcie w Marwen". Obraz przedstawia historię brutalnie pobitego mężczyzny, Marka Hogancampa (Steve Carell). Kiedy Mark się przebudził, nie pamiętał nic - swojego życia, rodziny, przyjaciół. W ramach terapii Hogancam zbudował na tyłach własnego domu Marwencol - zminiaturyzowane belgijskie miasteczko z okresu II wojny światowej, które wypełnił figurkami przypominającymi jego samego, jego bliskich, a nawet oprawców. Film zarobił 2,4 miliona dolarów.

Oto top 10:
1. "Aquaman" - 67,4 mln dolarów
2. "Mary Poppins powraca" - 22,2 mln dolarów
3. "Bumblebee" - 21 mln dolarów
4. "Spider-Man Uniwersum" - 16,7 mln dolarów
5. "Przemytnik" - 10 mln dolarów
6. "Grinch" - 8,2 mln dolarów
7. "Teraz albo nigdy" - 6,5 mln dolarów
8. "Ralph Demolka w internecie" - 4,6 mln dolarów
9. "Witajcie w Marwen" - 2,4 mln dolarów
10. "Maria, królowa Szkotów" - 2,2 mln dolarów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca