Film

Don Cheadle i Andrew Rannells w "Czarnym poniedziałku"

Kiedy w drugiej połowie lat osiemdziesiątych grupa outsiderów przejmuje klub oldboyów z Wall Street, wydarzyć się może wiele rzeczy, między innymi krach na giełdzie. Serial "Czarny poniedziałek", którego producentami są Seth Rogen oraz Evan Goldberg, opowiada o takiej właśnie historii.
19 października 1987 roku przeszedł do historii jako czarny poniedziałek. Tego dnia przez globalne rynki przetoczył się jeden z największych krachów po II wojnie światowej, a giełda na Wall Street odnotowała największą dzienną stratę w historii. Nikt nie wiedział, co było przyczyną tych zdarzeń. Do czasu. Serial opowiada o grupie outsiderów, którzy przejęli klub oldboyów z Wall Street i doprowadzili do upadku największego na świecie systemu finansowego.

W rolach głównych w serialu "Czarny poniedziałek" (Black Monday) występują: wyróżniony dwoma Złotymi Globami Don Cheadle ("Hotel Ruanda"), Andrew Rannells (serial "Dziewczyny") oraz Regina Hall ("Stracone nadzieje"). W pozostałych rolach pojawią się także: Yassir Lester (serial "Making History"), Horatio Sanz (serial "Glow") oraz Michael James Scott.

Twórcami serialu są Jordan Cahan i David Caspe, a rolę producentów wykonawczych pełnią wyróżnieni nominacją do Emmy Seth Rogen oraz Evan Goldberg, którzy wyreżyserowali także pierwszy odcinek. Wśród pozostałych producentów jest także odtwórca jednej z głównych ról Don Cheadle. Za produkcję serialu odpowiada telewizja Showtime we współpracy z Sony Pictures Television.

Premiera serialu Czarny poniedziałek (Black Monday) odbędzie się w poniedziałek, 21 stycznia w HBO o godz. 21.40. Pierwszy odcinek jest już dostępny przedpremierowo w HBO GO. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO od 21 stycznia. Serial liczyć będzie 10 odcinków.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca