Film

Małgorzata Szumowska reżyseruje film producentów "Drive" i oscarowego "Whiplash"

Thriller "The Other Lamb" to największa i pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia.
Najczęściej nagradzana polska reżyserka, Małgorzata Szumowska, powraca z największą produkcją w karierze. Producentami thrillera "The Other Lamb", są David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films (autorzy sukcesu oscarowego "Whiplash" i kultowego hitu "Drive"), Aoife O´Sullivan i Tristan Orpen Lynch z Subotica ("Panna Julie") oraz Marie Gade Denessen z Zentropy ("Dom, który zbudował Jack"). Koproducentem filmu jest firma Umedia (twórcy "Mandy" z Nicolasem Cage´em).

Scenariusz "The Other Lamb" napisała Australijka Catherine S. McMullen i został on uhonorowany prestiżowymi nagrodami Black List i Blood List - wyróżnieniami dla najlepszego niezrealizowanego scenariusza oraz najlepszego scenariusza z gatunku thriller/dark fantasy/horror. W przeszłości nagrody te otrzymały scenariusze do filmów "Czarny łabędź", "Django", "Nowy początek" czy "Wilk z Wall Steeet".

W obsadzie filmu znaleźli się, między innymi: wschodząca gwiazda Hollywood - Raffey Cassidy - znana z filmów "Kraina jutra", "Królewna Śnieżka i Łowca" oraz "Zabicie świętego jelenia", Michiel Huisman, czyli Daario Naharis z "Gry o tron" oraz Denise Gough ("Też go kocham", "Colette"), którą będzie można oglądać również w zbliżającym się prequelu "Gry o tron". Tematem thrillera "The Other Lamb" jest budząca się seksualność i przemiana dziewczyny w kobietę.

"The Other Lamb" to historia Selah (Raffey Cassidy) - młodej dziewczyny, wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda.

Zdjęcia do filmu ruszyły 11 lutego i są kręcone w Irlandii. Za zdjęcia do "The Other Lamb" odpowiada Michał Englert.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 marca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca