Film

Wiedźmin jeszcze w tym roku

Serial Netfliska "Wiedźmin" trafi na platformę jeszcze w tym roku.
Początkowo zapowiadano premierę serialu bliskiego sercu polskich widzów na 2010 rok. Teraz Netflix potwierdził, że cykl będzie miał premierę jeszcze w roku 2019.

W roli głównej wystąpi Henry Cavill. Freya Allan wcieli się w Ciri, a Anya Chalotra zagra Yennefer. W produkcji zagrają też Jodhi May (królowa Calanthe), Björn Hlynur Haraldsson (król Eist) oraz Adam Levy (druid Myszowór). Obsadę uzupełniają Mimi Ndiweni, Therica Wilson-Read oraz Millie Brady.

Powstało 8 odcinków. Zdjęcia były kręcone we wschodniej Europie.

Alik Sakharov wyreżyserował 4 odcinki, a Alex Garcia Lopez i Charlotte Brändström po dwa. Andrzej Sapkowski jest konsultantem.

"Wiedźmin" doczekał się już serialowej ekranizacji. 13-odcinkową produkcję wyreżyserował Marek Brodzki. Jako efekt dodatkowych prac nad cyklem zrealizowano trwający ponad 2 godziny film. W roli głównej w obydwu dziełach wystąpił Michał Żebrowski. Dzieła nie spotkały się z przychylnością fanów książek.

Stworzona przez Sapkowskiego literacka postać pojawia się w zbiorach opowiadań "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" oraz pięciotomowej "Sadze o wiedźminie".źródło: megafon.pl
przysłano: 17 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca