Film

Detektyw Pikachu nie dał rady Avengersom

Film "Avengers: Koniec gry" utrzymał się trzeci tydzień na pierwszej pozycji amerykańskiego box office.
Produkcja "Avengers: Koniec gry" zarobiła podczas weekendu kolejne 63 miliony dolarów w USA oraz 102 miliony na świecie. Globalny dochód wynosi już 2,485 milionów. W tej chwili większy dochód ma już tylko "Avatar" (2,78 miliarda dolarów), ale zapewne i ten rekord zostanie wkrótce pobity przez produkcję Marvela.

Choć komedia "Pokémon: Detektyw Pikachu" znalazła się na drugiej pozycji osiągnęła imponujący wynik 58 milionów dolarów, co zresztą jest rekordem jeśli chodzi o adaptacje gier komputerowych. Obraz powstał na podstawie gry "Detective Pikachu", której akcja rozgrywa się w świecie Pokemonów. Tytułowym bohaterem jest inteligentny detektyw rozwiązujący różne zagadki, którego portretuje Ryan Reynolds ("Deadpool"). Partnerują mu Justice Smith ("Jurassic World: Upadłe królestwo") i Kathryn Newton ("Wielkie kłamstewka"). W filmie grają także Bill Nighy, Chris Geere, Suki Waterhouse i Rita Ora.

"Oszustki" z dochodem 13,5 miliona dolarów wylądowały na trzeciej pozycji. "Oszustki" to kobieca wersja "Parszywych drani" z 1988 roku. Główne role powierzono Anne Hathaway i Rebel Wilson. Poza nimi w filmie pojawią się Tim Blake Nelson, Alex Sharp, Ingrid Oliver oraz Emma Davies.

Trzecia nowość weekendu to obraz "Poms". Film opowiada o emerytkach, które decydują się stworzyć zespół cheerleaderek udowadniając, że nigdy nie jest za późno na taniec z pomponami. W filmie grają Rhea Perlman, Pam Grier, Alisha Boe i Diane Keaton. Film zarobił 5,1 miliona dolarów.

Ostatnia nowość to film "Tolkien" z dochodem 2,2 miliona dolarów. Dzieło opowiada o młodych latach przyszłego twórcy "Władcy pierścieni" - osieroconego chłopaka, który znalazł przyjaźń, miłość i inspirację wśród szkolnych wyrzutków, jego edukacji na Pembroke College oraz walce na froncie I wojny światowej. W głównej roli występuje Nicholas Hoult. Lily Collins sportretuje Edith Bratt, wielką miłość Tolkiena, która była inspiracją dla postaci księżniczek z sagi science fiction.

Oto Top 10:
1. "Avengers: Koniec gry" - 63,1 mln dolarów
2. "Pokémon: Detektyw Pikachu" - 58 mln dolarów
3. "Oszustki" - 13,5 mln dolarów
4. "The Intruder" - 6,6 mln dolarów
5. "Niedobrani" - 6,1 mln dolarów
6. "Poms" - 5,1 mln dolarów
7. "Paskudy. UglyDolls" - 3,9 mln dolarów
8. "Przypływ wiary" - 2,5 mln dolarów
9. "Tolkien" - 2,2 mln dolarów
10. "Kapitan Marvel" - 1,8 mln dolarów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca